"Підтримати"
Новини
Всі новини

Польща відмовилася продовжувати контракт на транзит російського газу в Європу

20:00, 18 травень 2020
1 371

Вже з 17 травня газопровід "Ямал-Європа", за яким постачали 33 млрд кубометрів російського газу, не функціонує на повну силу. У російському "Газпромі" вже визнали проблему і підтвердили, що контракт фактично закінчився. Про це повідомляє Reuters.

Прессекретар "Газпрому" Сергій Купріянов прокоментував розірвання контракту на транзит з Польщею. Він запевнив, що Росія зможе транспортувати газ по газопровіду через Польщу, який йде в Німеччину, але на нових умовах — тепер "Газпрому" доведеться бронювати на аукціонах короткострокові транзитні потужності у польського оператора Gaz-System.
Важливо відзначити, що на польський газопровід припадає п’ята частина поставок російського газу в Європу. Цей транзитний контракт укладений ще в 1996 році і діє до 2022 року — Польща не могла передчасно розірвати його через великі штрафи.

Угода передбачає постачання близько 10 млрд кубометрів газу в рік, з яких 8,7 млрд кубометрів на рік зобов’язана відбирати Польща для внутрішніх потреб. Ціна газу в цьому контракті була зафіксована на момент його підписання, і Польща вважає ці ціни неринковими.

У Варшаві не збираються продовжувати і цей контракт. Країна готується повністю перейти на поставки з США і Норвегії, звідки в даний час будує газопровід.

Польща підготувала для Путіна новий неприємний сюрприз — у Варшаві затвердили нову Стратегію національної безпеки, в якій головною загрозою вказана агресивна політика РФ.

Джерело: online.ua
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини