"Підтримати"
Новини
Всі новини

Землевласники безжально знищують бджіл в Україні

15:53, 07 травень 2020
2 576

Як в цьому році цвіли сади! Черешня була буквально обсипана великими суцвіттями. Вона хитала гілками, унизаними білими квітками, і душа раділа - скоро будуть чудові плоди...
А коли вона відцвіла, з'ясувалося, що квіти - пустоцвіти. Вони обсипаються, і тепер черешня сумно опустила віти - плоди тільки де-не-де. Вона не винна - її квіти не запилювали бджоли. Їх весняного ділового гудіння немає: так, подекуди, промайне самотня бджола або джміль.
Біда з бджолами, кажуть, відбувається в усьому світі. Вони зникають. За останнє десятиліття в природі вимерли 90% диких і 80% "свійських" бджіл. В Україні раз у раз долинають звістки про масове знищення бджіл. Справжніми, а не показними сльозами, плачуть чоловіки-бджолярі - не тільки справу їхнього життя угроблено, а цілий світ маленьких працьовитих створінь.
І зробила це людина.
Хоча мені важко називати людьми тих, хто дбає тільки про власне збагачення, власний добробут. Про своє - тут і зараз. Тих, хто навіть не замислюється, що їх стрімке збагачення грунтується на вбивстві. Інакше не назвати знищення бджіл, які не просто роблять дивовижний дорогоцінний продукт - мед, а й завжди закладають основу майбутніх врожаїв. А їх - в якості подяки - безжально труять інсектицидами та гербіцидами.
Ні для кого, навіть для найменшого школярика, не секрет, що бджіл винищують люди. Бездумно, навмисно і холоднокровно.
Мене давно вже не радують смарагдово-зелені поля навколо. Після обробки їх гербіцидами, особливо в період, коли там тільки починають гніздитися птахи, роблять обліт бджоли, джмелі та інші корисні комахи - вони стають самими справжніми кладовищами. Знаючи, що творять, власники угідь дуже часто наказують робити обробку отрутохімікатами вночі - щоб менше бачили оточуючі. А на ранок вже з'являється «результат» - мертві комахи, птахи, дрібні звірі...
Так, бджоли хворіють, як і всі живі істоти. Їх знищують безліч захворювань - вароатозі (кліщ), нозематоз і багато інших. Але сучасна наука дає можливість з цим боротися. І уважний бджоляр, як правило, успішно справляється з проблемами. А ось зі знищенням бджіл людиною впоратися неможливо.
У травні минулого року масова загибель бджіл через отруєння токсичним інсектицидом сталася в Болградському районі Одеської області. Незважаючи на повідомлення, які були спрямовані в агрогосподарства про те, щоб бджолярів попередили про дні протруювання посівів, цим ніхто не потурбувався. Результат - загинув, приблизно, мільйон бджіл. До винищення бджіл привела діяльність агрофірм в Кіровоградській, Дніпропетровській, Харківській, Одеській областях. За великим рахунком, ніхто не поніс за це відповідальності, хіба що десь хтось відбувся помірним штрафом і «відшкодуванням збитків». Взяла це в лапки, бо ніякими грошима не виміряти шкоду, завдану екосистемі. Хоча і у грошах це неймовірна сума - одна бджолосім'я коштує близько 2 тисяч гривень.
В Україні близько 400 тисяч людей займаються бджільництвом, виробляючи приблизно 70 тисяч тонн меду в рік. Український мед - це гордість країни, його, можна сказати, валютний запас. А зараз збитки несуть не тільки бджолярі, а й країна в цілому, не отримуючи прибуток, - її просто не буде через загибель бджолосімей.
Весна нинішнього року вже принесла десятки тривожних новин. Совість у так званих хліборобів не прокинулася - вони продовжують труїти на своїх полях все живе - заради високих врожаїв та поповнення гаманців.

4 квітня на мітинг вийшли бджолярі в Ніжині (Чернігівська область). Вони бачать справжню катастрофу в тому, що відбувається і вважають, що ситуація небезпечна не тільки для бджіл та іншої живності, а й для людей. А що? Ви справді думаєте, що всілякі отрутохімікати небезпечні тільки для певних рослин і істот, але ніяк не впливають на людину? Тоді звідки, зокрема, дедалі зростаюча кількість страждаючих алергією і шкірними захворюваннями? Тим більше, що агрохолдинги і нерозбірливі фермери використовують отрутохімікати токсичні, підвищеної небезпеки, аби подешевше, а прогалини в законодавстві України дозволяють це робити безкарно.
Бджолярі можуть розповісти, як плачуть бджоли. Так, плачуть - це слабкий, жалібний гул вмираючої бджолосім'ї, а не діловите і веселе дзижчання. Будь-який фахівець зрозуміє це. А коли доводиться вигрібати з вулика маленькі тільця мертвих працьовитих комах, плаче вже людське серце.
Сумська область:

Чернігівська область:


Рівненська область:


Безвідповідальні аграрії вбивають отрутохімікатами, які використовують у себе на полях, не тільки бджіл, але і все живе навколо, включаючи птахів, кількість яких вже зменшилася в Україні на третину.
Які вам ще потрібні приклади, всілякі "... нагляди", "управління", "департаменти" і "офіси"? Чи сьогодні всім дозволено жити за принципом "А після мене хоч потоп"?
Олександрина Кругленко, Київська область


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини