"Підтримати"
Новини
Всі новини

Українські трудові мігранти надіслали переказів на суму, що дорівнює 10,5% ВВП України

Повернення українських трудових мігрантів з Європи і Центральної Азії може стати відчутним ударом по економіці країни, адже саме ті, хто працював за кордоном, прислали, наприклад, в 2019 році переказів на суму, що дорівнює 10,5% ВВП України і тим самим самостійно вирішували питання утримання своїх сімей.

Після повернення в Україну їх навряд чи чекає така зарплата, як за кордоном - за таку ж роботу, як там, в Україні платять в рази менше, та й робочих місць не так багато.

Протягом 2019 року Україна залишалася найбільшим одержувачем грошових переказів у Європі і Центральній Азії, досягнувши нового рекордного показника 15,8 млрд доларів. Про це йдеться в доповіді Світового банку, яку було оприлюднено в середу, 22 квітня.
У документі наголошується, що грошові перекази з-за кордону становлять близько 10,5% від ВВП України за 2019 рік.
Однак СБ прогнозує, що в 2020 році через пандемію коронавірусу обсяги грошових переказів у регіоні скоротяться на 27,5%.
Також у доповіді зазначається, що в умовах пандемії COVID-19 багатьом українцям, що працюють за кордоном і яких, за оцінками, налічується приблизно 3-4 млн осіб, було важко знайти роботу, оскільки посилений прикордонний контроль блокував переміщення багатьох тимчасових і сезонних робітників у всій Європі, в тому числі в сусідніх країнах.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Шмигаль розповів про плани залишити заробітчан у країні. Кабмін розробляє програму кредитування для заробітчан, які хочуть відкрити бізнес.
Раніше повідомлялося, що ряд країн готові послати за українськими заробітчанами чартери.

Джерело: Кореспондент


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини