"Підтримати"
Новини
Всі новини

З життя тварин: соні, хулігани і втікачі

У тварин, що живуть в зоопарках, незважаючи на те, що про них піклуються люди, проблем теж вистачає. То годують не тим, то тягне на пригоди, то нудно, то просто не спиться...

Сімба-мандрівник

З контактного зоопарку в Харкові втікло левеня, яке після втечі абсолютно вільно розгулювало по торговому центру. Відео з твариною очевидці опублікували в соцмережі Facebook.

"У Sun Mall на Одеській знову втеча з контактного зоопарку. На цей раз "лякати" відвідувачів вискочив Сімба", - йдеться в повідомленні.

Хижа тварина поводилася ласкаво, не проявляла агресії і навіть дозволила себе погладити.

Нагадаємо, що в грудні 2019 року з цього ж зоопарку втекла мавпа на прізвисько Шурик. Працівники зоопарку кажуть, що мавпа тікає не вперше, а працівники торгового центру вже звикли до несподіваних візитів тварин.

Користувачка соцмереж Людмила Єгорченко, коментуючи новину, задається слушним запитанням: "Виходить зоопарк в торговому центрі? А наступного разу втече слон або дорослий лев і що? Зжере когось, тому що вже не ласкавий?"


Тепла зима в одеському зоопарку

Мешканці одеського зоопарку, користуючись плюсовою температурою повітря в січні, гуляють у відкритих вольєрах. Про це повідомляє "Думская" з посиланням на інформацію директора звіринця Ігоря Бєлякова.

Приміром, мавпи виводять з укриття на повітря навіть найменшого дитинча. Комі того, комфортно себе почувають на вулиці в сонячні дні пелікани, фламінго та зебри.

Незважаючи на теплу погоду, у зимову сплячку успішно залягли борсуки та їжаки.

А от що стосується ведмедів, то вони сплять з перервами.

"Це не стільки через негоду, скільки через особливості харчування в зоопарку. Вони періодично прокидаються, просять їсти, знають, що їх нагодують, розминаються у відкритому вольєрі, а потім знову засинають", - пояснив директор зоопарку.


Не спиться і харківським ведмедикам

У Харківському зоопарку шість бурих і три гімалайські ведмеді не могли вчасно впасти в зимову сплячку. Зазвичай ведмедики засипають в середині грудня, але в цьому році тепла зима відстрочила зимовий відпочинок тварин.

У зоопарку обладнали для кожного ведмедя окремий барліг і відгодовували тварин до зими. Всі тварини активно вживали м'ясо, крім одного, який налягав на борошняне через що є небезпека, що всю зиму він не проспить.

«Відмінниками можна назвати бурих ведмедів Матвія, Соню і Глашу, які щільно готуються до зими, поїдаючи і м'ясо. А ось молодий ведмідь Вася більше любить борошняні вироби. Як результат, жирових запасів до весни йому не вистачає, він погано спить, прокидається і з сердитим гарчанням вимагає їжу. У народі таких ведмедів називають «шатунами», - відзначили працівники ведмежатника.

"Набравши вагу, ведмеді стають малорухомими, кількість корму скорочується, і тварини готуються до сну. Починається підготовка барлогів. Для утеплення ведмеді використовують солому, вона довше служить в порівнянні з сіном. На один барліг йде від 5 до 8 тюків соломи. Її ведмеді укладають у вигляді гнізда. Якщо зима тепла, то поглиблення - до самої підлоги, якщо холодна - повністю накриваються соломою. Жарко - сплять на спині, холодно - згортаються клубком, мордочку під себе , - повідомили в зоопарку.

У суботу 18 січня, нарешті, ведмеді заснули.

Тепер завдання працівників зоопарку - дотримувати звуковий режим, оскільки сон у ведмедів дуже чуйний і їм дуже складно засипати. Особливо після того, як вони прокинуться, щоб попити води.

ІнфоКава За матеріалами ЗМІ
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини