"Підтримати"
Новини
Всі новини

Сірі папуги виявилися здатні допомагати іншим без користі для себе

Вчені з Інституту орнітології імені Макса Планка заявили про те, що сірі папуги (жако) здатні допомагати своїм родичам, вибудовуючи при цьому складні логічні ланцюжки. Раніше альтруїзм був помічений серед собак, приматів, китоподібних і летючих мишей, повідомляє Naked science.

Спостереження дослідників показали, що сірі папуги допомагають іншим отримувати ласощі, не очікуючи, що вони отримають щось натомість. "Ми виявили, що африканські сірі папуги добровільно і спонтанно допомагають знайомим папугам досягти мети без очевидної негайної вигоди для себе", — говорить біолог Дезіре Брукс.

Вчені розробили спеціальний тест на альтруїзм і перевірили його на двох групах папуг: восьми сірих папугах і шести гірських ара. Птахів попередньо навчили обмінювати жетони на частування. Потім "добровольців" помістили в прозорий корпус з перегородкою між ними. У передній частині коробки були отвори, через які можна було взаємодіяти предметами з людиною, а стіна між птахами мала отвір, через який вони могли обмінюватися між собою.

Концепцію обміну зрозуміли обидві групи птахів. Разом з тим, коли жетон давали тільки одному птаху, сірі папуги передавали сородичу жетон, а ара – ні. Сім із восьми сірих папуг віддали "монети" своїм родичам, всього вони "пожертвували" 157 з 320 жетонів. Перевагу птахи віддавали тим, з ким вони були більш тісно пов'язані.

Важливим спостереженням, що стосуються сірих папуг, було те, що птахи, судячи з усього, не відчувають ніякої заздрості, якщо інший отримує більше їжі. Всі ці якості жако вчені пов'язують їх з моногамією, а також необхідністю тісної взаємодії у відносно невеликих групах в дикій природі.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини