"Підтримати"
Новини
Всі новини

Потепління вже не міф: 2019 й був найспекотнішим для людства. Прогноз на січень

2019 рік був одним з найспекотніших для людства за останні десятиліття. А в 2020-му році очікується ще більше температурних максимумів. Про це повідомили в європейській службі моніторингу зміни клімату програми "Коперник".

"Останні п'ять років були п'ятьма найтеплішими за всю історію спостережень; останнє десятиліття було найтеплішим за всю історію спостережень. Це, безумовно, тривожні ознаки", - заявив Жан-Ноель Тепо, директор служби у розмові з The New York Times.

Така звістка не є раптовою на тлі повідомлень про рекордні рівні танення льодовиків та концентрації вуглекислого газу у атмосфері.

2019 року температурні рекорди зустрічалися по всій планеті. У більшості регіонів було тепліше за середні показники, а в Арктиці, Європі, Південній Африці підвищення було дуже значним.

Рекордсменом все ще залишається 2016. Втім тоді на клімат впливав потужний Ель-Ніньйо, який створює передумови для високих глобальних температур. Хоча це не завадило липню 2019-го побити рекорд 2016 року. Тоді у багатьох куточках світу було зафіксовано різноманітні погодні аномалії та природні катаклізми.

Зазначимо, останнім часом інформаційний простір сповнений різноманітними апокаліптичними передбаченнями щодо майбутнього людства та згубних наслідків зміни кліматичних змін – починаючи від того, що їжі стане замало, до неминучого затоплення міст унаслідок зростання рівня моря.


* * *

В Україні теж теплішає. Середня місячна температура у січні цього року на більшості території України прогнозується на рівні від 0° до 4° морозу, що дещо вище середніх багаторічних значень, повідомляє Укргідрометцентр.

"Середня місячна температура передбачається 0-4° морозу, в Криму до 3° тепла, що на 1,5-2,0º вище середніх багаторічних значень", - вказали синоптики.

Місячна кількість опадів у січні очікується 21-60 мм, у горах Криму до 124 мм, що у західних областях дещо менше, на решті території в межах середніх багаторічних значень.

У січні, як свідчать спостереження, найбільша висота снігового покриву звичайно спостерігається в третій декаді місяця і становить в середньому 8-15 см, на північному сході країни до 27 см, на півдні країни сніговий покрив нестійкий.

У січні ймовірні сильний вітер, хуртовини, налипання мокрого снігу, під час відлиг - тумани та ожеледь.

Джерело: nytimes
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини