"Підтримати"
Новини
Всі новини

"Слуги" бажають відмовитися від дипломів та ввести побільше творчих конкурсів

Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект, який передбачає відмову від диплома державного зразка і розширення доступу до вищих навчальних закладів жителям тимчасово окупованих територій. За проект закону № 2299 проголосували 311 нардепів.

“Що нового в цьому законопроекті? Істотно спрощується процедура ліцензування в сфері вищої освіти, скасовується ліцензування близько 100 спеціальностей… Законопроектом передбачено розширення доступу до вищої освіти для жителів тимчасово окупованих територій, введення мотиваційного листа при вступі, збільшення значущості творчих конкурсів та конкурсних балів, встановлення обов’язкового єдиного вступного іспиту з іноземної мови… Передбачено відмову від диплома державного зразка”, – розповів глава парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, представляючи документ.

Законопроектом пропонується: ввести мотиваційний лист під час вступу; враховувати здобутки на міжнародних олімпіадах; збільшити питому вагу творчих конкурсів у конкурсних балах; врегулювати питання про прийом іноземних громадян; встановити обов’язковий єдиний вступний іспит з іноземної мови при вступі до магістратури.

Передбачається ввести зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) для середньої освіти та професійної освіти.

Встановлюється, що документ про вищу освіту (нині – документ про вищу освіту державного зразка) видається установою вищої освіти тільки за акредитованою освітньою програмою.

Законопроект скасує ліцензування близько 100 спеціальностей, залишивши ліцензування тільки рівнів вищої освіти, а також підвищить вимоги до ліцензіатів в окремих випадках.

Вступ законопроекту у дію означатиме певні зміни і для студентів. Вони будуть нести відповідальність за недотримання академічної доброчесності: виявлення плагіату, фабрикації або фальсифікації в дипломній роботі може стати причиною того, що студент не отримає диплом за результатами навчання.

Для того, щоб розмежувати права та обов’язки абітурієнтів, при зарахуванні з ними укладатимуть договір, де чітко виписуватимуть термін навчання, відповідальність кожної зі сторін тощо. Укладати документ будуть як студенти-контрактники, так і ті, хто буде отримувати освіту за рахунок держави.

У законопроекті оновлюється перелік категорій вступників, які будуть мати переваги під час вступу. Це учасники міжнародних олімпіад, Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор. Крім того, переваги матимуть військові, котрі служать за контрактом.

Раніше Міністерство освіти і науки (МОН) України призупинило атестацію вищих навчальних закладів. Кращі вузи могли отримати 100 млн гривень на базове фінансування науки.
У проекті держбюджету на 2020 рік передбачається збільшення витрат на освіту на 16,4 млрд гривень – до 145,1 млрд гривень.

Джерело: Букви




Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини