"Підтримати"
Новини
Всі новини

Україна на чверть збільшила оборот агропродукції з ЄС

Найбільшими торговельними партнерами України в ЄС були Нідерланди, Іспанія, Італія, Польща, Німеччина і Франція. Оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом в першому півріччі поточного року збільшився на 23% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 4,8 млрд. дол.

Крім того, за даними інституту на середину липня, в поточному році українські експортери повністю використали квоти на експорт до Євросоюзу меду, цукру, ячмінної крупи і муки, обробленого крохмалю, консервованих томатів, яблучного і виноградного соків, кукурудзи (основна і додаткова квоти), пшениці і вершкового масла. Про це повідомила прес-служба Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" з посиланням на заступника директора інституту Миколи Пугачова. При цьому експерт зазначив, що одночасне зростання експорту і імпорту призвели до збільшення позитивного для України сальдо до 1,9 млн дол.

Основні обсяги поставок до Європи Україна забезпечує за рахунок зернових і олійних культур, соняшникової олії, макухи, а також м'ясопродукції.

Експерт підкреслив, що, за прогнозними оцінками вчених Інституту аграрної економіки, відчутне зростання вітчизняного аграрного експорту в першому півріччі дає серйозні підстави розраховувати на оновлення за результатами 2019 року рекордних для України показників поставок агропродовольствія в Європейський Союз, які були досягнуті в минулому році.

Джерело: unian
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини