"Підтримати"
Новини
Всі новини

Дифтерія вже в Україні: смертельну інфекцію підхопила жінка у Хмельницькому

У Хмельницькому підтверджений випадок дифтерії: захворіла 21-річна жінка. Лікувати нема чим. Імуноглобуліни, які є, протерміновані. Лікарі попереджають про можливий спалах в Україні цієї небезпечної, навіть смертельної недуги. Про це 1 серпня на своїй сторінці у Facebook написала головний інфекціоніст України Ольга Голубовська.

«Жінка, що захворіла, працює фармацевтом. Звернулася до лікаря зі скаргами на біль у горлі, підвищену температуру, загальну слабкість. Хвора була щеплена від дифтерії, але не так, як треба. Останнє щеплення їй робили у 6 років. Зараз жінці 21 рік і вона у 16 років мала зробити ще одне щеплення, але цього не зробила», - каже Лариса Калінер.

Сироватки від дифтерії, як стверджує головний інфекціоніст України, у нас нема.

«Я дуже прошу, хто-небудь, забезпечне нас сироваткою, будь-ласка. Бо навіть на чорному ринку її купити неможливо, на відміну від протиботулінічної», – пише Ольга Голубовська.

Захиститися від дифтерії, за словами фахівців, можна лише вакцинацією. Зараз в Україні триває кампанія з вакцинації від дифтерії і правця. Експерти кажуть, що з приходом осені через низький рівень вакцинації від цієї недуги, в Україні є загроза спалахів цієї хвороби.

Вакцини для щеплення і дітей, і дорослих є. За даними МОЗ в Україні є понад 2 мільйони доз вакцини для профілактики дифтерії та правця. Це більше ніж 100% від потреби.

«Вакцинацію проти дифтерії та правця розпочинають у ранньому дитячому віці. Вона складається з дитячого циклу на шість доз та ревакцинації кожні 10 років у дорослому віці. Якщо ви вже дорослі, але не були раніше вакциновані або у вас немає записів про відповідні щеплення, — для захисту від дифтерії та правця необхідна триразова вакцинація АДП-М, з інтервалом не менше 30 днів між першим і другим щепленнями та шість місяців між другим і третім щепленнями», - каже генеральний директор Центру громадського здоров’я України Володимир Курпіта.

Нагадаємо, дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, що передається переважно повітряно-крапельним шляхом і характеризується місцевим запаленням слизових оболонок ротоглотки та загальною інтоксикацією з ураженням серцево-судинної та нервової систем.

Під час останньої епідемії дифтерії в Україні (1991-1998 років) на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.

Джерело: zaxid.net
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини