"Підтримати"
Новини
Всі новини

Неандертальці виявилися вправними зброярами: у Польші знайшли майстерню

За словами вчених, це перша настільки велика майстерня в Центральній Європі, яка не була розташована в печері, повідомляє Science in Poland. До теперішнього часу дослідники нарахували 17 000 кам'яних виробів, створених 60 тисяч років тому.

З 2018 року доктор Анджей Вишневський з Інституту археології Вроцлавського університету проводить спільні розкопки з дослідниками з Інституту еволюційної антропології ім. Макса Планка в Лейпцигу в рамках проекту Національного наукового центру.

На його думку, це перша така велика неандертальська майстерня, виявлена в Центральній Європі, що не перебувала в печері. Досі вчені вважали, що такі великі скупчення крем'яних знарядь в одному місці стали з'являтися трохи пізніше, у сучасної людини, між 40 000 і 10 000 років тому.

Вчені вважали, що неандертальці не оселялися в таких відкритих місцях надовго, тому було важко знайти сліди їхньої присутності. Найчастіше знахідки представляли собою окремі інструменти, розкидані поблизу місць, де вони використовувалися, наприклад, там, де наші пращури забивали тварин.

"Знахідки з Піетрашіно повністю суперечать старим поглядам на те, як неандертальці використовували відкриті площі. Схоже, що в цьому місці родина жила тривалий період, про що свідчить велика кількість виявлених артефактів. Крім того, там також збереглися рештки мамонта, носорога і кісток коня", - каже вчений.

Археологи змогли ідентифікувати місця, де були зроблені певні типи інструментів. Під час розкопок вони виявили численні відходи кременю, що утворюються при виробництві таких інструментів, як ручні сокири або ножі. Цікаво, що вперше в цій частині Європи вченим вдалося реконструювати весь процес виготовлення інструменту від першого удару по кам'яному блоку до готового виробу.

Археологи також змогли сказати, які інструменти були використані, а які ні.

"Неандертальці виготовили в цьому місці види інструментів, що вказують на те, що їх виготовлення було соціально узгодженим та слугувало загальним цілям. Деякі з продуктів, ймовірно, використовувалися для обробки м'яса. Свідченням тому є останки тварин, виявлені поруч з ними". - каже доктор Вишневський.

Вчений додає, що про це також свідчать мікросліди на інструментах. На думку дослідника, всупереч колишнім поглядам, неандертальці мали дуже добре розвинену соціальну і територіальну структуру.

До речі, найстарішим кам'яним знаряддям, які використовували неандертальці на території сучасної Польщі, більш ніж 200 000 років.

Джерело: https://techno.nv.uaПриєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини