"Підтримати"
Новини
Всі новини

Стародавні римляни мало чим відрізнялися від сучасних підлітків: малювали інтимні речі

Британські археологи в Камбрії, біля Бремптона, у залишках кар'єра в Гелт Вудс, на місці видобування каменю для будівництва валу Адріана, що відбувалося майже 2000 років тому, виявили зроблені римськими солдатами малюнки - карикатуру на свого командувача та зображення пенісу, повідомляє The Sun.

Насправді графіті були виявлені ще в XVIII столітті. Вони були доступні для публіки до 1980-х років - до обвалення ґрунту, коли зникла стежка, що вела до малюнків.

З написів у цьому кар'єрі можна скласти уявлення про організацію та хід робіт з ремонту та відновлення Адріанового валу. У написах містяться імена кількох військових, у тому числі їх чини і дані про ті легіони, які здійснювали роботи по відновленню стіни.

Один напис свідчить: APRO ET MAXIMO CONSVLIBVS OFICINA MERCATI. У перекладі це означає: "Під час консульства Апера і Максимуса". Апер і Максимус - консули або дипломати Римської імперії до початку III століття.

Майк Коллінз з організації Historic England каже: "Ці написи в Гелт Вудс, може бути, одні з найважливіших, пов'язаних з Адріановим валом. Вони дають уявлення про організацію масштабного будівельного проекту. Деякі з них мають дуже особистий характер, наприклад, карикатура на офіцера".

"Зараз нам надається прекрасна можливість відобразити їх такими, якими вони збереглися в 2019 році, використовуючи найсучасніші технології. З тим, щоб у нас була можливість вивчити їх докладніше в майбутньому", - підкреслив професор археології університету Ньюкасла Єн Хейнс.

Зараз археологи з університету Ньюкасла створюють 3D-копію написів, після чого їх зображення будуть доступні публіці. Археологи працюють у співпраці з альпіністами і скелелазами, які допомагають їм спуститися на 9 метрів вниз по стіні кар'єру.

Знахідки такого роду є найкращим аргументом для спростування фейкових заяв так званих істориків-альтернативщиків про те, що вся історія людства насправді займає всього десь півтори тисячі років, а науковці увесь час брешуть та ховають від людства правду заради своїх "тепленьких" місць та високих заробітків.


Нагадуємо

Вал Адріана - це оборонне укріплення з каменю й торфу, збудоване римлянами при імператорі Адріані на початку II століття для захисту від набігів шотландських племен піктів і бригантів з півночі. Стіна перетинає північну Англію від Ірландського до Північного морів біля кордону з Шотландією, довжина валу становить 117 км.

Джерело: https://www.thesun.co.ukПриєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини