"Підтримати"
Новини
Всі новини

За два роки, до кінця 2019 року, в селах повинно з'явитися 517 нових клінік

Ще у 2018 році в бюджеті країни було закладено 5 мільярдів гривень на побудову сільських амбулаторій або міні-лікарень з сімейними лікарями для надання базових медичних послуг. У 2019 виділили ще 1 мільярд. Загалом протягом 2 років у селах має з'явитися 517 нових клінік.

Сільська медицина розвивається у відповідності до Закону про сільську медицину, що прийнятий у 2018 році. Місцевим бюджетам у 2018 році виділили 5 млрд грн субвенції з державної казни. З них 4 млрд грн — збережені на розвиток сільської медицини ще у 2017 році — так звані гроші Януковича, а ще 1 млрд грн — гроші з бюджету на 2018 рік. У 2019 році до цих коштів додано ще 1 мільярд.

За ці кошти місцева влада повинна була у 2018 році провести тендери і почати будувати у сільській місцевості фельдшерсько-акушерські пункти — ФАП.

Субвенцію розподілено між областями. Будуватися амбулаторії повинні згідно з порядком, затвердженим МОЗ та Мінрегіонбудом.

Саме цей документ визначає, де і які амбулаторії зводити. Наприклад, на кілька сіл з населенням до 1 500 людей потрібно будувати маленьку амбулаторію, а з населенням 15 тис жителів — центр первинної медичної допомоги — ПМД.

Загалом в Україні у 2018 році планують збудувати 512 амбулаторій. У вересні Мінрегіонбуд затвердив 443 проекти майбутніх медичних установ. Будувати збираються амбулаторії моно-практики, у яких працюватимуть один-два лікарі, або клініки групової практики, де працюватимуть від трьох до семи лікарів.

Розбудова сільської медицини йде доволі активно. За даними Мінрегіонбуду від 14 вересня 2018 року, у Кіровоградській, Дніпропетровській та Закарпатській областях почалося будівництво 27 амбулаторій.

Крім цього, щодо 400 проектів отримані документи на право власності на земельні ділянки, стосовно 100 — оголошені тендери на будівництво, щодо 34 — визначені генеральні підрядні організації на будівництво. Інформація про розвиток системи охорони здоров'я у сільській місцевості систематично публікується на офіційній сторінці Мінрегіонбуду.

Але у деяких регіонах розвивати сільську медицину вирішили за старими схемами. Серед них — використання пов'язаних між собою компаній, застосування змов на торгах та відхилення "невигідних" учасників тендерів.

Центр протидії корупції побачив у проведених тендерах багато порушень та розпочав досліждення, як витрачаються державні кошти.

Порушення, кажуть у Центрі, будуть виявлені та усунені, а винні отримають покарання.

Джерело: https://www.pravda.com.uaПриєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини