"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Міносвіти згадали добре забуте старе - в перший клас прийматимуть без будь-якого конкурсу

Співбесіди при прийомі дітей до першого класу можуть відійти в минуле: Міносвіти має намір законодавчо зобов'язати школи приймати всіх дітей в перший клас виключно за територіальною ознакою, не роблячи своєрідний "відбір" і не відмовляючи дітям в школі крокової доступності. Зараз відмови мотивують тим, що школа - найкраща, і в неї - конкурс!


Міністерство освіти і науки України розробило проект Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, яким пропонує затвердити зарахування дітей до початкової школи на засадах її територіальної доступності, повідомляє ZN.


Проект документу, який опублікований на сайті міністерства, описує механізми зарахування дітей до початкової (1-4 клас), базової (5-9 клас) та старшої (10-11 клас) школи. Зокрема, новий порядок зарахування до початкової школи ґрунтується на засадах її територіальної доступності. Тобто кожна школа має прийняти дитину, яка живе на території її обслуговування.


"Так гарантується першочергове право дитини з цієї території навчатися в державній чи комунальній школі. Але, за бажанням, батьки можуть віддати дитину й в іншу школу на вільні місця", - зазначили в Міносвіти.


Таким чином у міністерстві намагаються скасувати поняття "конкурс в перший клас".


Наразі в проекті Порядку передбачено, що для зарахування дітей у 1-й клас батьки мають до 31 травня подати пакет документів. При цьому, присутність дитини під час подання заяви чи в процесі її зарахування не є обов'язковою, не може вимагатися працівниками закладу освіти чи бути умовою зарахування.


Також школа має вжити всіх заходів для зарахування всіх дітей з території обслуговування, як-от: відкриття додаткових класів, зокрема, інклюзивних чи спеціальних, або зміна організації освітнього процесу, зокрема, запровадження змінності в навчанні. Водночас у разі значного перевищення кількості поданих заяв над можливістю закладу, зарахування відбуватиметься за критеріями, описаними в порядку.


Батьки також мають право подати документи на зарахування дитини в інші школи на вільні місця, інформація про які має бути розміщена на сайті школи.


У запропонованому документі також докладно описані механізми зарахування та переведення учнів до гімназій (5-9 клас) та ліцеїв (10-11 клас) а також умови та порядок відрахування учнів із закладів середньої освіти.


Нагадаємо, 21 лютого Кабінет Міністрів затвердив державний стандарт початкової освіти. Згідно з прийнятим документом, школи зможуть вибирати один із чотирьох прийнятих базових навчальних планів, якими визначатимуться мова навчання та баланс предметів для учнів початкових шкіл.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини