"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вчені пояснили, чим небезпечний довгий сон


Аналіз даних Фрамингемского дослідження серця (Framingham Heart Study, FHS) показав, що у людей, які кожні добу сплять більше дев'яти годин, спостерігається підвищений ризик розвитку слабоумства протягом наступних десяти років. Дані порівнювалися з інформацією про учасників дослідження, які спали по дев'ять годин (і менше) на добу.

Крім того, наукова робота показала, що ті, хто сплять довше, мають менший обсяг мозку.

Групу дорослих людей, зареєстрованих в FHS, попросили відповісти, як довго вони зазвичай сплять кожну ніч. Потім учасники дослідження спостерігали за випробуваними протягом десяти років. Мета – визначити, у кого в них у результаті була розвиватися деменція (тобто слабоумство), пов'язана в тому числі і з хворобою Альцгеймера.

Потім дослідники з Медичної школи при Бостонському університеті (Boston University School of Medicine, BUSM) проаналізували дані про тривалість сну і вивчили ризик розвитку деменції.

"В учасників дослідження без диплома про закінчення середньої школи, які спали більше дев'яти годин на день, ризик розвитку слабоумства протягом десяти років був у шість разів вище в порівнянні з учасниками, які спали менше"
, — говорить співавтор дослідження Судра Сешадрі (Sudha Seshadri), професор неврології BUSM.

За словами дослідників, результати показують, що тривалість сну, що називається, понад норми може бути симптомом, а не причиною змін мозку, які відбуваються про розвитку слабоумства. Іншими словами, обмеження тривалості сну навряд чи допоможе знизити ризик розвитку деменції.

Опитування про тривалість сну може стати корисним клінічним інструментом, що допомагає прогнозувати ризики розвитку деменції протягом десяти років, вважають фахівці. Наприклад, відповіді людей, які повідомляють про те, що вони сплять більше дев'яти годин на добу, можуть послужити сигналом для більш ретельної перевірки здоров'я, вважає інший автор дослідження Меттью Пейз (Matthew Pase) з BUSM.
Експерти відзначають також, що ретельне вивчення проблем зі сном допоможе у ранньому виявленні когнітивного розладу і деменції.

Результати дослідження опубліковані в науковому виданні Neurology.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини