"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вчені: наш мозок реагує на музику, як на секс


За почуття насолоди від музики, сексу, їжі і наркотиків відповідає одна і та ж нейрохімічна система.

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Макгілл (Канада), були опубліковані в журналі Scientific Reports.

Щоб з'ясувати, що відбувається при прослуховуванні музики в головному мозку на біохімічному рівні, група дослідників під керівництвом когнітивного психолога Деніела Левітіна (Daniel Levitin) з допомогою методів нейровізуалізації виявила області, які активізуються, коли людина отримує музичне задоволення. Потім частина учасників дослідження отримала плацебо, а частина налтрексон — препарат, який зазвичай прописують при лікуванні опіоїдної залежності. Налтрексон блокує вироблення в мозку ендогенних опіоїдів, наприклад «гормонів задоволення» ендорфінів, тим самим роблячи наркотики менш привабливими.

Як виявилося, після прийому налтрексону учасники дослідження перестали отримувати задоволення від своїх улюблених музичних композицій і стали ставитися до них абсолютно байдуже. Так, за словами Левітіна, один з учасників заявив: «Я знаю, що це моя улюблена пісня, але, слухаючи її, я не відчуваю нічого з того, що відчував раніше». Інший сказав: «Звучить непогано, але вона для мене нічого не значить».

«Ми прийшли до висновку, що в основі виникнення як позитивних, так і негативних емоцій від прослуховування музики лежить викид ендогенних опіоїдів. Тобто у разі музики в головному мозку використовується та ж система винагороди, що і при одержанні задоволення від їжі, наркотиків і сексу» — пишуть дослідники.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини