"Підтримати"
Новини
Всі новини

Доля українця залежить від лікарів Індії

Судьба украинца зависит от врачей Индии


Тяжкохворому українському підлітку відмовили в лікуванні та необхідній операції в Австрії. Надію хлопцеві дали лікарі з Індії.

17-річному українцю Максиму Стасіву зроблять операцію з трансплантації кишківника в Індії. Туди хлопця доставили після того, як в клініці австрійського Інсбрука йому відмовили в операції.

В Австрії українцю відмовили в лікуванні, вимагаючи сплатити борги співгромадян. Підлітка, від якого відмовилися в Австрії, прооперують в Індії.

Про це повідомив посол України в Австрії Олександр Щерба.

"Доля Максима зараз вирішується вже в іншій країні, іншій клініці, де більш по-людськи віднеслися до долі цього хлопця. В Індії є лікарня "Медіндія", яка протягом двох днів дала згоду, не висуваючи ніяких попередніх вимог, і віза була надана практично миттєво", - розповів Щерба.

За його словами, Стасів переніс важкий переліт до Нью-Делі, тримається і проходить стабілізацію, яка передує трансплантації.

Раніше дипломат розповів, як вдалося домовитися щодо лікування юнака в Австрії – однієї з небагатьох країн, де проводяться такі операції.

"Прикладалися великі зусилля, щоб привезти Максима в Земельну лікарню Інсбрука. Лікарі були в повній готовності. Трансплантат теж можна було отримати. А що стосується необхідних коштів – їх збирала вся країна. Була пожертвувана сума 6 мільйонів гривень (200 тисяч євро). Пожертви продовжували надходити", - написав Щерба у Facebook.

Вартість операції в клініці складала спочатку 250 тисяч євро. Проте в кінцевому підсумку сума несподівано зросла більше ніж удвічі.

"Лікарня Інсбрука поставила умови: 250 тисяч євро на рахунок лікарні, 250 тисяч євро у формі банківської гарантії від австрійського банку і повернення 61 тисячі євро, які заборгували українські пацієнти перед тим, а ще гарантія, що хлопець не залишиться в Австрії. Фінансова дирекція лікарні не полінувалася зателефонувати в австрійське посольство в Києві і попросила не видавати хлопцеві візу. У результаті мати марно чекала на візу три дні в Києві, поки її син продовжував перебувати між небом і землею у Львові", - розповів дипломат.

За матеріалами УНІАН

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини