"Підтримати"
Новини
Всі новини

Український голий король і китайський бум. Сергій Фурса

Украинский голый король и китайский бум. Сергей ФурсаЧорне золото тепер радше рухається за доларом, що падає незрозуміло куди. А китайці готуються до Нового року, власного, неповторного. Це єдиний час за рік, коли небо над Піднебесною куриться набагато менше, ніж зазвичай, а члени партії можуть згадати, як вони веселилися до її появи.

У той же час, на будь-який Новий рік треба дарувати подарунки. І так збіглося, що на тлі турбулентності останніх місяців китайський Центробанк, враховуючи передовий досвід українського, запровадив цілу низку валютних обмежень, піклуючись про стабільність юаня. І тепер, китайці поєднують приємне з корисним, а саме подарунки та виведення капіталу.

На ринку - загроза початку справжнього буму в операціях злиття і поглинання, де покупцями є китайці. Ціна не має значення. Як і розмір. Головне - купити щось за межами Китаю. Як приклад можна побачити, що творять китайці зараз на трансферному ринку футболістів. Останні є, як виявилося, дуже зручним способом швидко вивести капітал і тепер, поки ФІФА бореться з корупцією, китайські клуби купують оптом і в роздріб футболістів, неважливо якої якості. І чим вони коштують дорожче, тим краще. Головне, щоб рахунок, на який перераховувалися гроші, перебував за межами Китаю.

Але основна увага зараз прикута до американської економіки. Оприлюднена цього тижня статистика виявилася гіршою за очікування. І ці сподівання, тепер вже по діям ФРС, говорять про те, що ніхто не буде підвищувати ставку в цьому році. Звичайно, це тільки очікування спекулянтів і інвесторів, але саме вони правлять бал в котируваннях акцій і валют. В результаті, основний удар був завданий по долару, який впав до позначки в 1,12 доларів за євро і більше ніхто не говорить про паритет в найближчому майбутньому.

А індекс S&P500 відкриє п'ятницю на позначці в 1915 пунктів. Поки не визначившись з напрямком. І рік в американській економіці буде веселим, тим більше на цьому тижні вже почалися дебати в рамках виборів президента США. До яких ринок не може бути байдужим і явно симпатизує Хілларі, в той час як не буде радий, якщо до влади прийде професор-соціаліст, так і від Трампа можна очікувати чого завгодно, хоч він і майже свій, і радує, що найвищі зараз у республіканців котирування щодо адекватного Рубіо. Але там свій ринок, свої котирування, стежити за якими набагато цікавіше, ніж за динамікою українських фондових індексів.

Немає визначеності і в українському сегменті єврооблігацій. Різких рухів тут поки не спостерігається, але різке зростання політичної напруженості ставить під удар фінансування МВФ, і прив'язаних до нього грошей. А вся справа лише в тому, що міністр економіки вийшов і сказав, що «Король голий». Це в принципі бачили вже давно всі, але мовчали. А він сказав. І запустив процес, посеред якого зараз перебуває український політикум. І сказати щось, визначити зраду або перемогу, можна буде тільки після завершення процесу. Кредитори вже сказали своє вагоме слово, переконавши тих, у кого закрутилася голова від успіхів, що гроші даватимуть тільки перевіреним і надійним людям. На цьому тлі падіння вартості коротких суверенних паперів на 1 пункт дивне, але показове, з точки зору оцінки ліквідності ринку.

Не надто реагує на політичний процес і гривня, що ще більш дивно. Українська валюта, звичайно, прокрокувала до 26, але далі йти не прагне. Можливо, допомагає їй у цьому долар. При цьому, незважаючи на зростання політичної напруженості, чорний ринок наблизився до міжбанку, що теж не може не дивувати.

Показовими є і успіхи Мінфіну на внутрішньому ринку облігацій, на первинних розміщеннях. І якщо вибудовування гривневої кривої не дивує, то залучення валютних паперів стає приємним сюрпризом. На цьому тижні Мінфін залучив ще 430 млн. доларів на внутрішньому ринку і поки залишається тільки одне питання – скільки ще грошей «Сім'ї» залишаються замороженими в Ощадбанку. Це безпосередньо може дати прогноз, скільки ще валютних паперів зможе розмістити уряд.

А на ринку акцій продовжується туга. Індекс УБ відкриє п'ятницю на позначці в 630 пунктів. Акції, звичайно ж, не реагують на заяви міністрів, ані на поява на авансцені української банківської системи Домініка Стросс-Кана. Останнє не тільки стало другим негативним інформаційним приводом згадати про Україну у західній пресі, але і явно показує, у кого тепер після лондонських судів багато грошей у країні. А розпродаж гравців Дніпра показує, у кого мало. Шкода, що до них поки не високий інтерес у китайців. Але на цій хвилі треба якнайшвидше запускати приватизацію. Китайці куплять всі і будуть раді. А як ми будемо раді, навіть уявити собі важко.

P. S. "Silence is one of the great arts of conversation."


Сергій Фурса - НВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини