"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вірус Зіку: запитання й відповіді

Вирус Зика: вопросы и ответы

В останні місяці в ЗМІ з'являється все більше повідомлень про епідемію вірусу Зіку, що охопила Південну і Центральну Америку і країни Карибського басейну. Доктор Джон Шварцберг (John E. Swartzberg), фахівець з інфекційних захворювань з Каліфорнійського університету в Берклі, відповів на деякі запитання, пов'язані з цим вірусом, на сторінках онлайн-видання університету BerkeleyWellness.

Що таке вірус Зіка і чому виникла його епідемія?

Джон Шварцберг: Вірус Зіку відноситься до сімейства флавівірусів. Він був вперше виявлений в 1947 році в Уганді в лісі Зіку. Раніше цей вірус був поширений тільки в Африці та Мікронезії. Яким чином він потрапив у Західну півкулю, точно не відомо. Імовірно, він був завезений до Бразилії під час проведення чемпіонату світу з футболу або чемпіонату світу з рафтингу, які проходили в 2014 році.

Для кого найбільш небезпечний цей вірус?

Більшість тих, що заразилися вірусом Зіку не помічають ніяких симптомів. Вони виявляються приблизно у двох із 10 хворих і зводяться до невеликої лихоманці: підвищення температури, головного болю, іноді висипань на шкірі. Однак, коли вірус заражає вагітну жінку, особливо в перший триместр, це може призвести до порушення розвитку плода — мікроцефалії. У народжених дітей спостерігається значне зменшення розмірів черепа і головного мозку. Саме з-за цього лікарі забили на сполох: кількість випадків мікроцефалії у Бразилії досягло 4 тис. з жовтня 2015 року по січень 2016 року, в той час як звичайне число таких відхилень розвитку не перевищує 150 випадків на рік. Чому вірус Зіку викликає мікроцефалію, поки що абсолютно незрозуміло.

Може людина повністю вилікуватися від вірусу?

Імунна система людини відмінно справляється з цим вірусом. Вірус являє загрозу здоров'ю лише в перші кілька днів. Потім організм повністю знищує його і, судячи з усього, виробляє стійкий імунітет, запобігає повторні інфекції.

Існує ліки проти цього вірусу?

Поки що таких ліків немає. Лікарі рекомендують відпочинок і звичайне харчування. Хвороба проходить сама, як звичайна застуда.

Які заходи профілактики проти вірусу Зіку?

Вакцини від нього не існує, хоча вчені вже зайняті її розробкою. Вагітним жінкам строго протипоказано відвідувати країни, в яких поширилася епідемія цього вірусу.

За матеріалами: innogest

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини