"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вірус Зіку передається статевим шляхом

Вирус Зика передается половым путем

У США повідомляють про випадок зараження вірусом Зіку рідкісним способом: не через укус москіта, а статевим шляхом. Про це повідомляє Infokava.com з посиланням на BBC Україна

В Центрі контролю захворювань BBC розповіли, що хворий з Далласа не їздив в країни, де поширена хвороба. Однак партнер цієї людини нещодавно повернувся з Венесуели.

Читайте на Infokava.com: Європа в небезпеці від вірусу Зіку, під особливим ризиком вагітні!

Зараз він найсильніше вразив країни Латинської Америки. Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах глобальною загрозою.
Випадок в Далласі став першим відомим випадком зараження на материковій території США, хоча в Техасі вже було зафіксовано декілька захворювань після подорожі за кордон.

У заяві ЦКЗ сказано, що кращий спосіб уникнути зараження - "запобігати укуси москітів і уникати контакту з сім'ям носіїв Зики".

Між тим американський Червоний Хрест закликав потенційних донорів крові, які повертаються із заражених країн, почекати щонайменше 28 днів перед тим, як здати кров.

В Австралії також підтвердили два випадки захворювання. За даними влади, двоє жителів Сіднея нещодавно повернулися з Карибського басейну.
У Бразилії, яка найбільше постраждала від вірусу, повідомили, що досліджують 3670 випадків мікроцефалії, яка може бути пов'язана з вірусом Зіку.

Якщо вірус Зіку може швидко поширюватися статевим шляхом, то він становить загрозу для кожної країни у світі, не тільки для тих, де живуть москіти, які розносять вірус.

Читайте на Infokava.com: У появі смертоносного вірусу Зіку винні досліди над комарами

Зараз влада говорить, що передача вірусу статевим шляхом відбувається рідко. Але в минулому році вони говорили, що це взагалі рідкісне захворювання.
Масштабний спалах застав світ зненацька, і багато питань досі залишаються без відповіді.

Наскільки рідкісна насправді передача статевим шляхом? Можуть передавати вірус 80% людей, у яких хвороба протікає без симптомів? Як довго вірус зберігається в чоловічому сім'ї? Через деякий час людина зможе безпечно займатися сексом? Що повинні робити чоловіки, які відвідали заражені країни? Чи можуть жінки поширювати вірус через секс?

З іншого боку, це не новий ВІЛ. ВІЛ - невиліковна інфекція, яка різко скорочує тривалість життя без відповідного лікування.
У той же час Зіку викликає нетривалу легку хворобу і серйозно загрожує тільки плоду в утробі матері.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини