"Підтримати"
Новини
Всі новини

Ми стоїмо на ядерному порозі...

Є точка зору, що ми ніяк не можемо знайти братів по розуму саме тому, що цивілізації ядерний поріг не переступають ніколи.

Мы стоим на ядерном пороге...

Тобто, всі цивілізації, які досягли приблизно нашого рівня розвитку, в підсумку знищують себе самі у взаємній атомної війні. Саме тому космос порожній.

Тобто середній термін тривалості життя технічно розвинутої цивілізації вимірюється тисячоліттями, якщо не століттями.

У крайніх варіаціях цього припущення, можливо, що саме тому ми всі походимо від від невеличкої групки хомо сапієнсів, які вижили в Африці п'ятдесят тисяч років тому.

Можливо, це навіть закон природи - цивілізації технічно і науково розвиваються завжди швидше, ніж морально і етично.

І в підсумку, наскільки б глибоко більшість планети вже не почала усвідомлювати одну банальну, найпростішу, як і все геніальне, і таку ж геніальну у своїй основоположній простоті як E = mc2, але чомусь настільки складну до розуміння думку - вбивати не можна. Вбивати людей не можна. Ні заради чого. Ні заради будь-якої великої ідеї. Це ж так просто - в результаті все одно знайдеться який-небудь аятолла, або сверхсакральний повелитель духовності та скреп, або великий кім-ін-керманич, великий, до слова, вчений і експериментатор, який навчив кілька мільйонів хомо сапієнсів жерти траву. І, незважаючи на те, що ми цей поріг вже майже-майже переступили, вже майже вийшли з підземель Морії, якими блукали тисячоліттями, і майже перебралися через міст над безоднею, куди вже був скинутий демон зла, ксенофобії, невігластва, ненависті і людоїдства , він в останньому відчайдушному пориві не дати Гендальфу з товаришами піти у світ.

Ну, загалом, великими триметровими субтильними створіннями з величезним мозком і сумними очима, що прилетіли в машині часу з тридцять першого століття, щоб відвезти нас в щасливий побудований ними на Тау-Кіта світ без болю, несправедливості і страждань, не стає вже ніхто.

І все починається спочатку. Від чергової забутої богом жменьки диких племен, що вижили в печерах Африки. Які після великого вогню і великого грому в черговий раз вилазять зі своїх печер і дивляться на падіння з неба великих холодних білих мух, які десь там, за тисячі кілометрів, звідки і прилетів великий грім, називаються "ядерна зима".

І, дивлячись на новини, що надходять з великого світу я щоразу ловлю себе на думці, що день за днем, місяць за місяцем, стаю дедалі затятішим прихильником цієї теорії.

Мізки деяких представників цього світу явно не встигають за зброєю, яка опинилася в їх розпорядженні.

Загалом, як би там не було, але у мене стійке відчуття, що якщо ядерний поріг існує - то ми навіть не те, що підійшли до нього впритул.

Ми на ньому вже стоїмо.

Аркадій Бабченко - НВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини