"Підтримати"
Новини
Всі новини

У кого буде влада через два роки

У кого будет власть через два годаХочуть цього на Грушевській та Банковій чи ні, але іншого варіанту, крім передачі значної частини повноважень місцевим громадам, немає. Байдуже, як це буде зроблено - шляхом голосування в парламенті чи в якійсь іншій формі. Головне, щоб це було зроблено швидко, в легітимній спосіб, без доведення до політичного абсурду.

Чому це важливо?

Тому що діюча модель управління «Києву – все, регіонам – крихти» повністю себе вичерпала. Не може і не повинен чиновник в Києві вирішувати, яку школу закрити, де варто ремонтувати дорогу, а де зробити це за кілька років. Це справа місцевої громади.

Те ж саме стосується питання фінансів.

До тих пір, доки центральна влада буде забирати всі кошти в державний бюджет, нічого не залишаючи в місцевих бюджетах, українські регіони деградуватимуть.

Про яку ініціативу або роботу з інвесторами можна говорити, якщо левова частка коштів і так йде «нагору»? Замість того, щоб проекти готувати та з інвесторами зустрічатись, місцева влада вважає, що буде краще і надійніше поїхати в Київ та пролобіювати потрібні рішення. Звісно, в обмін на політичну лояльність.

В результаті на місцях повна стагнація, найкращі виїжджають в Київ чи за кордон, відсутнє бажання щось робити і вміння захищати власні інтереси.

Модель управління «Києву – все, регіонам – крихти» повністю себе вичерпала

Це – величезна проблема! Недостатньо дати місцевим громадам владу. Потрібно створити умови, за яких вони готові будуть нею скористатися.

Тому паралельно зі зміною конституційних правил варто ініціювати велику кількість нових проектів. Людям на місцях дати інструменти, щоб вони самі могли будувати своє життя, а не чекати, коли в Києві про них подумають.

Для прикладу, існує велика кількість проектів регіональної співпраці, в тому числі за підтримки країн ЄС. Європейці готові працювати з нашими регіонами, виділяти гранти, розповідати про українські можливості власним компаніям, але чи готові наші регіони? В переважній більшості, ні. Немає ні особливого інтересу, ні розуміння, ні підтримки.

На місцях – величезний кадровий голод. Україні потрібні нові люди у владі. За світоглядом, знаннями та навиками. Лише за таких умов місцеве самоврядування наповниться реальним змістом, а місцеві громади отримають владу, яка по праву їм належить.


Юрій Мироненко - НВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини