"Підтримати"
Новини
Всі новини

Снігопад як явище природи

Снегопад как явление природы


Природа планети Земля прекрасна в будь-яку пору року. Літні дощі, осінній листопад і зимові хуртовини можуть радувати і дивувати нескінченно. Причина цих явищ закладена в природній зміні сезонів року і температурі навколишнього середовища. Все про снігопад - у цій статті.

Снігові опади формуються у хмарах при низьких температурах і опадають на землю. В залежності від температури повітря в певній місцевості сніг може не досягати поверхні Землі (подібна ситуація була зафіксована на Марсі: сніжинки випаровувались підчас дотику з поверхнею), перетворюватися у опади у вигляді дощу або того, що іменується "мокрим снігом".

Снігопад — один з найяскравіших і довгоочікуваних зимових подарунків. Падаючий сніг вкриває все живе, зберігаючи від холоду до весни. Під ним зимують рослини, польові та лісові тварини. Снігова "шуба" вважається найбільш надійним захистом землі від морозів.

Випадання опадів у вигляді снігу пояснюється тим, що температура повітря опускається нижче нульової позначки. Краплі води, з яких складаються хмари, починають з часом важчати і падати на землю.

Під час падіння вони охолоджуються і перетворюються в кристали льоду. Дрібні крижані кристали притягує один до одного, і вони створюють сніжинки. Сніжинки падають на землю з різною інтенсивністю, створюючи снігопади.

Сніжинка — це замерзлі краплі води, тому вона зберігає правильну шестикутну форму. Обумовлено це фізичними законами, за якими вода перетворюється в лід. Кожна з сніжинок має гострі кінці і химерний, тільки їй властивий візерунок. У світі не буває двох однакових за формою сніжинок.

Поки для вчених залишається загадкою, як саме формуються різні сніжинки. Згідно спостережень метеорологів, на цей процес впливають вологість і температура повітря. Не зрозуміло, чому сніжинки ідеально симетричні. Відповідь на ці питання має дати вченим майбутнього, їх дослідження обіцяють безліч цікавих відкритий.

Зимові снігопади належать до природних явищ природи і вивчаються метеорологами. Вчені збирають дані змін погоди і можуть прогнозувати інтенсивність і тривалість снігопадів.

Якщо снігопад супроводжує сильний вітер, що можна спостерігати заметіль або буран. Кучугури, які намітає під час сильних снігопадів, доставляють багато радості дітям і ще більше клопоту комунальним службам.

Снігопад визначається інтенсивністю випадання опадів. Найчастіше, чим більше інтенсивність, тим менше часу займає снігопад.

Інтенсивність може бути слабка, середня і висока. У першому випадку мова йде про 0,1 мм/год, у другому - 0,1-1 мм/год, у третьому - понад 1 мм/год. Показник мм/год розуміється як кількість опадів в міліметровому шарі води за певну кількість часу (24 години).

Снегопад как явление природы


Снігопади найчастіше стають великою проблемою для жителів міст з кількох причин:

-Комунальні служби не встигають зчищати опади,
-Велика кількість транспорту на дорозі в таку погоду призводить до заторів,
-Заледенелі ділянки покриваються снігом і стають непомітними, звідси - травмоопасность.

Іноді люди виявляються замкнутими у власних будинках з-за рясних снігопадів. Але процеси, що відбуваються в природі, завжди доцільні. Випав узимку сніг, навесні знову перетвориться у воду і дасть життя рослинам і тваринам.

За час зимової сплячки земля відпочине і набереться сил для нового пробудження. За весною прийде спекотне літо з дощами , потім — прохолодна осінь, потім знову настане зима. Завдяки перетворенням, які відчуває вода під час зміни сезонів року, існує життя у всьому її різноманітті. І буде існувати стільки, скільки їй відміряно.

За матеріалами Як просто!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини