"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чи знаєте Ви? Холоднокровні ящірки на 8 днів в році стають теплокровними

Знаете ли Вы? Холоднокровные ящерицы на 8 дней в году становятся теплокровными

Більшу частину життя холоднокровні ящірки жакруару (Tupinambis merianae) проводять у сплячці. Однак періодично вони прокидаються, на 8 днів в році стаючи теплокровними. Вчені з'ясували, чому так відбувається.

Як пишет Science News, холоднокровні південноамериканські ящірки отримують тепло з навколишнього середовища, подовгу гріючись під сонячними променями. В осінній і зимовий час, коли сонця мало, ящірки впадають у сплячку. А вийшовши з неї, приступають до активних пошуків партнера.

Саме в шлюбний період, як з'ясували вчені, температура тіла жакруару різко збільшується, перевищуючи температуру навколишнього повітря. Приміром, вночі при нульовій температурі повітря їх тіла нагрівалися до 10 градусів Цельсія. Крім того, дослідники відзначили прискорення роботи серця у тварин. Таким чином ящірки самостійно підтримували температуру свого тіла, вважають вчені. При цьому ящірки могли залишатися в такому "розпаленому" стані до 8 днів.

Тепер дослідникам належить з'ясувати нюанси метаболізму жакруару, які допоможуть уточнити нові деталі ролі розмноження в еволюції теплокровних організмів.

За матеріалами: Naked Science

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини