"Підтримати"
Новини
Всі новини

460 років тому в Китаї сталвся найбільший за кількістю жертв землетрус

460 лет назад в Китае произошло самое большое по числу жертв землетрясение

23 січня 1556 року був зареєстрований найбільший за кількістю жертв землетрус у світі. Тектонічний зсув привів до обвалу стін вузьких долин, затиснутих між височинами. І в лічені хвилини заживо похованими опинилися сотні сіл з усіма своїми мешканцями. Разом загинуло 830 тисяч китайців. Китайське місто Шаньсі належить сумний рекорд людських втрат при землетрусах.

В епіцентрі опинилися густонаселені райони поблизу столиці провінції – міста Сіань. У живих залишилося лише близько 40% населення. Величезна кількість жертв обумовлена тим, що стихійне лихо сталося рано вранці, а люди перебували у своїх оселях – лісових печерах – так називаються печери, вириті у вапняку.

Від поштовхів печери обрушувалися, ховаючи під собою людей. А селеві потоки, що виникли в результаті землетрусу довершили справу. Цей трагічний рекорд, на щастя, поки не побитий. І багато в чому завдяки тому, що сучасна наука в деяких випадках вміє передбачати землетруси.

За деякими даними, перший прилад для передбачення землетрусів був придуманий в Сіані в 132 році. А в 1974 році в Китаї були врятовані тисячі життів. Вчені вчасно помітили, що насувається лихо, і люди встигли евакуюватися з небезпечної зони.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини