"Підтримати"
Новини
Всі новини

Володимир В'ятрович: У Києві має з'явитися пам'ятник Петлюрі

Владимир Вятрович: В Киеве должен появиться памятник Петлюре


У рамках виконання указу президента щодо заходів з відзначення сторіччя подій Української революції 1917–21 років в Києві може з'явитися пам'ятник Симону Петлюрі та іншим діячам УНР.

Про таку можливість розповів директор "Інституту національної пам'яті" Володимир В'ятрович.

"Важливим аспектом цього указу є та его частина, яка спонукає до встановлення місць пам'яті, пов'язаних з революцією 1917-1921 рр.", - відзначив пан В'ятрович у п'ятницю під час спільного брифінгу з Адміністрацією президента.

"Дуже важливо, щоб у Києві нарешті з'явився пам'ятник Симону Петлюрі - головному отаманові Української народної республіки, людині, яка фактично стала символом цього руху", - наголосив Володимир В'ятрович.

Водночас заступник глави Адміністрації президента Ростислав Павленко розповів, що указ глави держави "передбачає заходи, які стосуються поширення інформації про події того часу, про вшанування діячів того періоду: Грушевського, Винниченка, Петлюри, встановлення відповідних пам’ятних знаків, наповнення змістом історичних питань".

Про підписання указу "Про заходи з відзначення сторіччя подій Української Революції 1917–21 років" президент Петро Порошенко оголосив під час свого звернення до Дня соборності України.

Під час Української революції 1917–21 років Симон Петлюра очолював збройні сили Центральної ради та УНР, пізніше був головою Директорії УНР. У радянській історіографії вважався одним з лідерів "українського буржуазного націоналізма.

За матеріалами Українська Правда

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини