"Підтримати"
Новини
Всі новини

Непорочне зачаття все таки можливо!

У людей і ссавців є захисний механізм, який вимагає статевого розмноження для постійного перемішування генів.

Проблема непорочного зачаття хвилює вчених давно. І не тільки з точки зору необхідності довести або спростувати достовірність найважливішого епізоду Нового Заповіту.
Непорочное зачатие все таки возможно!

З точки зору сучасної медицини можливість запліднення яйцеклітини без участі сперматозоїда могло б означати прорив у сфері штучного запліднення.

В останнє десятиріччя вчені із різних країн провели сотні експериментів у спробах змусити яйцеклітину ділитися за допомогою хімічних препаратів, електричного струму та інших методів. Але всі спроби були марними.

Більшість дослідників прийшли до висновку, що в спермі містяться певні білки, які ініціюють запуск хвилі іонів з кальцію в яйцеклітині, які в свою чергу запускають процес копіювання ДНК і хромосом в нову клітку, яка стає зародком.

Однак сама по собі ця обставина не була перешкодою для «непорочного» зачаття. В ході кількох досліджень вчені з'ясували, що близько 30 генів зародка можуть бути активовані тільки в тому випадку, якщо вони були отримані від батька через сперму.


Комодский варан - один з небагатьох видів рептилій, здатних на непорочне зачаття


Ще 30 з гаком генів активуються тільки, якщо були отримані безпосередньо від матері.

Це виглядає, як свого роду захисна система, яку природа створила, щоб перешкодити непорочному зачаттю, іронізують дослідники.

І тим не менш, не все ще втрачено.

Якщо у риб і рептилій був свій Ісус, то він цілком міг стати плодом непорочного зачаття. За словами Дженні Грейвс, австралійського генетика з університету Ле Троуб в Мельбурні, дослідження підтвердили чутки про те, що деякі види ящірок можуть виводити потомство в замкнутому просторі, навіть якщо в ув'язненні містяться представники тільки однієї статі.

Крім того, дослідникам вдалося з'ясувати, що гени другого з батьків не є обов'язковою умовою для народження потомства у деяких видів змій, а також декількох різновидів акул.


Американські дослідники з'ясували, що у світі існує кілька різновидів ящірок, у яких взагалі немає чоловічої статі.

Дослідження показали, що є, як мінімум, два способи, за допомогою яких рептилії можуть робити те, про що деякі представники роду людського можуть тільки мріяти. По-перше, пояснює Грейвс, самка може зробити дві яйцеклітини, які потім об'єднуються в одну, яка отримує правильний набір хромосом.

По-друге, можливий і варіант, коли яйцеклітина-прабатько може ділитися на дві, що дозволяє отримати генетичну копію матері. Правда, не ідентичну, оскільки частина генів губляться або змінюються в процесі «копіювання».

За словами Грейвс, відкриття змушує задуматися про те, яка ж принципі користь сексу і статевого розмноження. Можливо, його основна роль — змішання генів, що дозволяє біологічного виду позбавлятися від слабких елементів і ставати краще.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини