"Підтримати"
Новини
Всі новини

Андрій Черніков: режим Путіна поліз у кишеню майже двох мільйонів водіїв 12-тонних вантажівок

«Це закінчиться нічим», «нічого у них не вийде», «заткнутся як миленькі». Ось, що думають знайомі мені українці про протести далекобійників в Росії. Між тим, як і в Україні, все починається з доріг і шин. І цей протест може стати початком чогось більшого.

Андрей Черников: режим Путина полез в карман почти двух миллионов водителей 12-тонных грузовиков

Це чистий збіг: у 2013 році кияни вийшли під стіни Укравтодору в знак протесту проти поганих доріг, принесли з собою порвані на цих дорогах шини. Незабаром такі протести прокотилися практично по всій країні, включаючи не тільки великі міста, а й села. А через кілька місяців ці шини вже горіли на знак протесту проти режиму Януковича.

У наші дні в Росії Кремль намагається нав'язати перевізникам систему дорожнього збору «Платон» (як би знущально назва походить від слова «плата»). Режим Путіна поліз у кишеню майже двох мільйонів водіїв 12-тонних вантажівок і, як наслідок, кожного росіянина. При тому, що плата за проїзд по дорогах підвищиться на якісь три рубля з копійками, далекобійники бачать проблему ще і в тому, що їм доведеться утримувати всю нову контролюючу інфраструктуру. Штрафи за невикористання системи становить 40 тисяч для фізичних і 400 тисяч рублів для юридичних осіб. І мало того, що змушують водіїв за їх же рахунок будувати собі нову «в'язницю», так ще і робиться це в інтересах наближеного до Путіна олігарха Ротенберга, який майже монополізував будівництво доріг і мостів. І при цьому ніхто не вірить, що дороги від цього стануть краще. Не стануть, звичайно.

Зрозуміло, через зникнення імпортних сирів на полицях російських магазинів ніякого протесту бути не могло. Його не буде навіть з-за заборони імпорту товарів з Туреччини. Його не буде навіть з-за заборони польотів на відпочинок у Туреччину і Єгипет. Ну, просто важко уявити такі плакати в руках обурених росіян: відпустіть мене на пляж в Туреччину, чи що? Але зовсім інша справа, коли мова йде про обмеження пересування по просторах Батьківщини і, як наслідок, подорожчання абсолютно усіх перевезених товарів (за різними оцінками, на 15-20%).

Протест водіїв починався з півдня Росії, звідки в центр перевозяться овочі і фрукти. Але незабаром він поширився майже на всю територію РФ, адже він торкнувся всіх перевізників. Далекобійники мають намір рушити на Москву. І їм, звичайно, не дадуть доїхати.

Карта протестів. Детальніше можна ознайомитися на сайті antiplaton.info


Андрей Черников: режим Путина полез в карман почти двух миллионов водителей 12-тонных грузовиков

Але в процесі дорожнього бунту виявилося, що вимоги далекобійників вийшли за рамки чисто захисту своїх кишень.

Читайте на InfoKava.com: Українські мережі АЗС "грабують" водіїв

По-перше, водії заговорили про те, що вони не знають, як уряд витрачає їхні гроші, але хотіли б знати. Тобто чи не вперше вони голосно заявили про те, що не може бути ніяких податків без контролю над їх витрачанням. Немає податків без представництва ("No taxation without representation") - як би вимовляють це росіяни далекобійники 21-го століття класична вимога ненависних американців, що прозвучало аж у 1750-х роках, хоча могли ніколи про нього не чути. І для Росії це щось немислиме в наш час.

По-друге, їм намагаються нав'язати образ п'ятої колони, яка фінансується всюдисущим Держдепом, на що водії, злякавшись, відповіли, що вони проти Америки, проти майданів, що вони за Батьківщину. Вони навіть начепили на себе «георгіївські» стрічки. Але давайте уявимо собі, що має зараз твориться в голові російського водія, якого звинувачують у тому, що він пособник Заходу або навіть шпигун. Волею-неволею він задумається над тим, що йому, виявляється, морочили голову зовнішніми загрозами, ворогами Росії, яких не існує і не існувало б, поки Вождь не став задирати ногу спочатку на «братський народ», а потім на весь світ. Потім, коли ярлик ворога народу стане водієві зовсім тягарем, він, нарешті, зрозуміє, що і «георгіївська» стрічка є символом єднання країни, а розпізнавальним знаком обманутого і приниженого громадянина, який відхрещувався від політики, а хотів лише спокійно працювати на себе і свою сім'ю.

Влада вчинить з далекобійниками максимально жорстоко. Вже зараз є штрафи і навіть арешти активістів. Так, цей протест, найімовірніше, буде пригнічений. Але він відкладеться у свідомості кожного. Обурення як почнуть вибухати феєрверки то тут, то там, то з цього приводу, то по іншому. Накопичена пам'ять таких пригнічених протестів цілком здатна спровокувати один, але масштабний.

Протест у Баранулі


Андрей Черников: режим Путина полез в карман почти двух миллионов водителей 12-тонных грузовиков

У будь-який революції є причини та приводи. Так от привід в Росії вже з'явився. Також, як і у нас з'являлися приводи у вигляді сфальсифікованих виборів президента в 2004 році, зґвалтування ментами жінки в селі Врадіївка, вбиті дороги, відмова від Асоціації з ЄС. Економічні вимоги критичної маси майже завжди переростають у політичні.

Це нічого, що все починається з шин і доріг. Слідом за далекобійниками, Кремль настане ще на чиї-небудь інтереси, щоб задовольнити свої власні. Як не крути, народ завжди хоче змести уряд, який підвищує податки і робить його біднішими і безправнішими. Так що рано чи пізно Путін поплатиться за «Платона». Він піде, наприклад, за чергову нахабну фальсифікацію виборів (жартую). У будь-якому разі початком його кінця назвуть саме «Платон».

Джерело: world.lb.ua

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини