"Підтримати"
Новини
Всі новини

Поліція більше не буде складати протоколи про порушення ПДР

Полиция больше не будет составлять протоколы о нарушении ПДД

Згідно з новим законодавством, при оформленні порушення правил дорожнього руху працівник поліції не зобов'язаний складати протокол про порушення, який водій раніше міг оскаржити.

Таким чином, скасовано презумпцію невинності власників транспортних засобів, про яку так багато говорили при прийнятті законів про поліції.

Відомий правозахисник Володимир Караваєв вважає, що з 7 листопада, коли Закон «Про національну поліції» повністю вступить в силу, поліцейські не будуть зобов'язані складати протокол про адмінпорушення. Вони відразу ж будуть виписувати Постанову про адмінпорушення (ст. 258 Кпап). Раніше працівники ДАІ виписували обидва ці документа.

У Постанові, на відміну від Протоколу, не вказуються докази порушення, а водієві ніде написати пояснення в своє виправдання! Раніше ці пояснення могли вплинути як на міру покарання (розмір штрафу або попередження), так і вважалися одними з головних доказів при оскарженні в суді.

Якщо ж водій з 7 листопада захоче оскаржити рішення поліцейського в суді, то це йому буде невигідно, пише Автоцентр. Адже з 1 вересня судовий збір за своїми розмірами перевищує розмір багатьох штрафів – він становить 0,4 від мінімальної зарплати (1378*0,4=551,2 грн.).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини