"Підтримати"
Новини
Всі новини

За виховання горе-водіїв знову візьмуться евакуатори

За воспитание горе-водителей снова возьмутся эвакуаторы

З 7 листопада на вулицях українських міст з'являться евакуатори, які будуть забирати неправильно припарковані авто. В силу вступає Закон про поліцію.

Забирати машину будуть у випадку, якщо вона заважає руху. Водіям доведеться оплачувати штраф, роботу евакуатора, а також стоянку на штрафмайданчику.

Евакуатори вже три місяці працюють у Києві. Правда, забирають автомобілі тільки у виняткових випадках, а з 7 листопада будуть забирати неправильно припарковані авто в усіх містах.

Про це розповів голова київської нової поліції Олександр Фацевич. «Так, ми виведемо евакуатори, щоб полегшити пересування громадян у громадському транспорті», пише НашКиев.

Забирати машини поліція також за водіння в нетверезому вигляді, за стоянку і зупинку у місцях під заборонним знаком або на зупинці. «Якщо машина на «аварійці», то вам підійде інспектор і попросить від'їхати. Якщо ви знаходитеся в машині або поруч, а авто неправильно припарковане, то на вас складуть протокол і авто забирати не будуть», — розповіли в МВС.

Якщо ж водія в машині не буде, то авто можуть забрати без його відома, оскільки це грубе порушення правил дорожнього руху, пояснили в міліції.

Як повернути авто зі штрафстоянки

Водієві доведеться телефонувати на 102, щоб з'ясувати, куди поділося його авто — записок залишати ніхто не збирається. Диспетчер повинен буде пробити за номером ваш автомобіль і встановити, куди його відвезли.

Щоб виручити свій автомобіль, доведеться сплатити штраф 255-680 грн плюс робота евакуатора. Його виклик у великих містах обійдеться від 350 до 500 грн, разом з навантаженням — 800-1200 грн, в залежності від ваги машини. Крім того, потрібно буде оплатити простій автомобіля на штрафмайданчику.

Нова поліція зараз як раз укладає договори з такими стоянками. Доба на майданчику в Україні коштує від 30 до 100 грн (залежить від населеного пункту і району, де вона розташована).

Юристи запевняють: забирати авто таким чином — це порушення конституційних прав.

«За Конституцією наша власність недоторканна і забрати її без рішення суду ніхто не має права. Забирати можуть тільки в тому випадку, якщо авто заважає руху. Це спірне питання. Одна справа, коли машина стоїть на трамвайних коліях, інше, коли були випадки, що і заборонного знаку немає, а автомобіль евакуювали», — говорить юрист.

Адвокат нагадує: якщо ви знаходитеся в машині або поруч, то евакуювати її не мають права, ви повинні її просто відігнати. «Навіть якщо ви випили, то маєте право передати кермо іншому тверезого водія, у якого є права, відвозити авто теж не повинні», — уточнив юрист.

Також виникне багато запитань і до цілісності й схоронності авто при евакуації і зберігання на майданчику. Не секрет, що раніше з-за цього виникали скандали — авто могли подряпати, на майданчику воно виявлялося без коліс і з розбитим склом.

«Якщо щось станеться, то відповідати має і місцева влада, якій належать штрафмайданчик. Сміливо подавайте на них в суд», — радить адвокат Ростислав Кравець.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини