"Підтримати"
Новини
Всі новини

Спорт: тріумф українського шахіста та перемоги наших паралімпійців

Українські спортсмени, незважаючи на недостатнє фінансування і відсутність належної уваги з боку влади, все ж продовжують радувати нас успіхами і олімпійськими медалями.

Шахмати

Українець Кирило Шевченко виявився переможцем гросмейстерського турніру фестиваля Ауіби Рубінштейна, що пройшов у польському місті Поляниця-Здруй, повідомляє Федерація шахів України. https://ukrchess.org.ua/
Головною подією став коловий турнір, у якому взяли участь 8 гросмейстерів та 2 міжнародних майстри.
По 6 очок набрали наш Кирило Шевченко та чех Давид Навара. За додатковими показниками переможцем став саме український гросмейстер.
У 6-му турі Шевченко чорними фігурами переграв свого, як виявилось, головного конкурента, рейтинг-фаворита Давида Навару.
Інший український гросмейстер Сергій Овсеєвич став передостаннім – 9-м.
Українські шахісти вибороли звання чемпіонів світу серед студентів.

Паралімпіада у Токіо. Фехтування

Ще одну медаль у фехтуванні виграла 35-річна фехтувальниця Олена Федота.
Федота була лідеркою рейтингу на Паралімпіаді-2020 у жіночій шаблі. У боротьбі за “золото” Паралімпійських Ігор Федота зустрілася з представницею КНР Шумей Тан.
Медальний бій закінчився перемогою Шумей Тан. Китайська фехтувальниця вже з початку зустрічі почала діяти активніше та нанесла Федоті декілька уколів. Перша половина зустрічі закінчилася з перевагою Тан — 8:4. Після цього Федота намагалася скоротити відстань, але нанесла лише три уколи китайській фехтувальниці, у відповідь на що отримала сім.
У підсумку 7:15 — Федота стає срібною призеркою Паралімпіади-2020.

Паралімпіада у Токіо. Плавання

У той же час на арені водних видів спорту у Токіо — українці продовжили медальні успіхи. 26-річний плавець Максим Кріпак став срібним призером Паралімпіади-2020 у запливі 50 метрів вільним стилем у класі S10.
У кваліфікації Кріпак виявився одним із найшвидших, показавши другий час. Випередив його лише австралієць Ровен Крозерс, якому українець поступився 0.33 секунди.

Так само, як і у кваліфікації, боротьба за перше місце і “золото” Паралімпіади у фіналі пройшла саме між Крозерсом та Кріпаком. Український плавець суттєво покращив свій результат у порівнянні з кваліфікацією, проте все одно поступився Крозерсу — час на фініші українця склав 23.33 секунди (на 0.12 секунд менше, аніж у австралійця).
На дистанції 100 метрів батерфляєм володарем срібла став 20-річний плавець Олексій Вірченко. Нав’язати боротьбу білоруському плавцю Ігорю Бокі (який вважається “королем дисципліни”) Вірченко не зміг — той встановив паралімпійський рекорд, пропливши дистанцію за 53.80 секунд. Саме українець став другим, випередивши на фініші узбекистанця Іслама Асланова.

Паралімпіада у Токіо. Загальний залік України

Паралімпійська збірна України має у своєму активі вже 9 медалей та посідає 4-те загальне місце і друге за кількістю медалей, поступаючись лише Австралії, пише УНН.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.