"Підтримати"
Новини
Всі новини

У комплексі відпочинку на Закарпатті стався інцидент під час рейду ТЦК

 

Комплекс “Термальні води Косино” у Закарпатській області звернувся до правоохоронних органів через свавілля військовослужбовців місцевих територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки й мовчазне сприяння цим діям з боку поліцейських під час рейду, проведеного на його території. Організація також виклала відео з моментами інциденту, що стався 7 грудня 2023 року, у Facebook.

Як зазначили в комплексі, того дня близько 12:30 кілька десятків невідомих у балаклавах і військовій формі увірвалися з автоматами, не показавши документів, на приватну територію “Термальних вод Косино”. Рейд нібито супроводжувався погрозами автоматами щодо працівниць.

“Під дулами автоматів вигнали на вулицю із саун і процедурних кабінетів всіх відвідувачів, у тому числі дітей, жінок та людей похилого віку. У відповідь на прохання директора комплексу пред’явити посвідчення та відповідні документи до нього було застосовано фізичну силу”, — йдеться в повідомленні.

 За даними комплексу, цю акцію організував начальник Закарпатського обласного ТЦК та СП Андрій Савчук. Він брав участь у рейді разом з главою Ужгородського районного ТЦК Ігорем Тищуком. Останній, як повідомляється, заподіяв тілесні ушкодження адвокату комплексу та відібрав у нього телефон під час відеофіксації подій.

У “Термальних водах Косино” стверджують, що рейд відбувався за мовчазної згоди трьох патрульних екіпажів з 10 поліцейських під керівництвом заступника начальника відділу превенції поліції Ужгорода Олександра Остапенка. Правоохоронці не захищали права громадян у цій ситуації.

Комплекс подав заяви та передав докази до поліції, Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань щодо інциденту. Усе перелічене, відповідно до повідомлення, підтверджується за допомогою фото та відео. Було зареєстровано кримінальні провадження стосовно можливого перевищення службових повноважень, нанесення тілесних ушкоджень і викрадення людей.

“В цей час, на території комплексу, із загальної кількості відвідувачів було не більше 20% чоловіків, а всі інші це були люди похилого віку, діти і жінки, частина чоловіків та синів яких, у цей момент по справжньому у лавах ЗСУ захищають нашу державу на фронті. Жодних повісток так званим «мажорам», на яких сьогодні оголошено полювання, вручено не було, оскільки і самих «мажорів» не було, а лише перелякані жінки, діти та особи похилого віку, що проходили оздоровлення в комплексі”, — йдеться в пості.

Водночас, як зазначають у комплексі, озброєні люди без пояснень чи вручення повісток помістили у свій автобус двох співробітників закладу та відвезли їх у невідомому напрямку.

Представники “Термальних вод Косино” звернули увагу, що схожі акції від “військкоматів” протягом останніх днів відбулися в інших санаторіях і спортивних закладах Закарпаття. Відзначено хамську та зневажливу поведінку стосовно людей.

“Обурює те, що під приводом загальної мобілізації, репресивними та орківськими методами заганяють людей, як худобу у автозаки, грубо порушуючи принцип верховенства права і закону в усіх сферах громадського життя, що закріплено в статтях 21, 22, 27, 28, 29 Конституції України та статтях 5, 8, 17 Європейської конвенції з прав людини, основоположним принципом яких є особиста недоторканість людини та її приватної власності”, — наголосили в повідомленні.

Комплекс закликав усіх представників бізнесу Закарпатської області не замовчувати подібні випадки та повідомляти про них поліції, ЗМІ та в соціальних мережах. 

Минулого місяця в Ужгороді представники ТЦК затримали водія, який доставив дітей із Вінниці на змагання з тхеквондо. Водія та інших чоловіків затримали в хостелі «Монада» близько 1:30 ночі, звідки їх відвезли до Ужгородського РТЦК і СП для уточнення військово-облікових даних.

Також у листопаді з’явилося відео, на якому видно, як невідомий чоловік б’є співробітника територіального центру комплектування та соціальної підтримки в місті Житомир. Згодом став поширюватися й інший ролик, що демонструє також застосування сили з боку військовослужбовців.

Джєерело: ZN,UA


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме