"Підтримати"
Новини
Всі новини

Влада готує зміни у виплатах ВПО - чи отримають гроші переселенці за кордоном

 

Біженці з України, які зараз перебувають за кордоном та захочуть повернутися в Україну, матимуть статус переселенців та зможуть оформити відповідні виплати. Про це розповіла перша заступниця міністра соціальної політики України Дар'я Марчак.

Вона зазначила, що наразі уряд готує відповідну постанову, щоб всі громадяни могли отримати виплати, це стосується людей, які втратили житло в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення, житло яких лишилось на окупованих територіях,  чи знаходиться в зоні проведення бойових дій.

Марчак додала, що до проєкту постанови вносяться зміни, які дають змогу звертатися за нарахуванням виплат ВПО протягом 15 днів після повернення в Україну.

"Така норма передбачається, щоб убезпечити від міграції, коли людина приїжджає на вихідні, потім виїжджає в Європу і таким чином зберігає право на виплати в обох країнах одночасно", - уточнила посадовиця.

Процедура подання заяви на допомогу ВПО для тих, хто повернувся з-за кордону, не зміниться. Подати заяву можна буде в управління соцзахисту або через "Дію". Виплати призначатимуться після опрацювання всіх документів.

Нагадаємо, в Україні з 1 серпня автоматично продовжили допомогу ВПО ще на шість місяців. Виплати продовжили для всіх переселенців, які проживають в Україні мають статус ВПО.

Джерело: ZN.UA


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини