"Підтримати"
Новини
Всі новини

Незважаючи на війну, ізраїльські хасиди продовжують прибувати до Умані

 

На свято Рош а-Шана 5784 (2023), яке проходить цьогоріч з 15 по 17 вересня вже почали прибувати перші паломники. Наразі їх близько двох тисяч. Основна кількість почне прибувати з 10 вересня.

До 2 тисяч хасидів вже прибуло в Умань напередодні Рош а-Шана 5784. Про це Об’єднаній єврейській общині України повідомили у БФ «Історико-культурний центр міста Умань».

Загалом до Умані у Черкаській області цьогоріч очікується прибуття понад 30 000 паломників-хасидів. Про це повідомляє Державна служба України з етнополітики та свободи совісті.

Свято Рош а-Шана 5784 (2023) проходить цьогоріч з 15 по 17 вересня, але велика кількість паломників почне прибувати вже з 10 вересня.

Начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець повідомив, що з метою убезпечення місцевих жителів і приїжджих, в місті з 11 по 21 вересня буде запроваджено особливий режим в’їзду, виїзду та пересування. В районі паломництва будуть діяти заборони на продаж і використання певних груп товарів.

Ще на початку серпня Черкаська ОВА за участі заступника посла Ізраїлю в Україні пані Лірон Фінкельштейн провела засідання спецкомісії щодо відвідування паломниками Умані під час святкування Рош га-Шана. На ній начальник ОВА Ігор Табурець рекомендував паломникам максимально утриматися від відвідин Умані, враховуючи війну, регулярні масовані обстріли та можливі провокації з боку Росії.

У Ізраїлі, як і в Україні, по-різному ставляться до цьогорічного паломництва хасидів. Українські керівники були б раді, якби ізраїльтяни цього року відклали приїзд до небезпечної нашої країни. Але деякі чиновники в Ізраїлі навіть назвали "шантажем" можливу заборону на в'їзд релігійним діячам. А Зеленський та Нетаньяху присвятили декілька хвилин своєї  телефонної розмови хасидам та їхньому приїзду до України.

Але треба розуміти: Росія обов'язково скористається нагодою здійснити провокацію у ці дні - і у разі непередбачуваних подій це буде не виною України, бо наполегливість паломників перекладає відповідальність за своє життя на їхні плечі.

Джерело:  УНН, InfoKava


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме