"Підтримати"
Новини
Всі новини

Скільки українських біженців збираються повернутися з-за кордону додому

76% українських біженців мають намір повернутися додому, а 15% заявили, що твердо бажають переїхати назад в Україну.

Про це розповіла на основі дослідження заступниця представника Агентства ООН у справах біженців в Україні Карен Вайтінг у випуску подкасту  (Не)Безпечна країна.

Вона зазначила, що високий відсоток бажання повернутися додому мають і внутрішні переселенці.

 «Що стосується різних намірів біженців і внутрішньо переміщених осіб, я думаю, що вони досить схожі. 76% біженців і 82% внутрішньо переміщених українців мають намір повернутися додому. І близько 15% як біженців, так і внутрішньо переміщених українців кажуть, що хочуть повернутися додому впродовж наступних трьох місяців, цей відсоток залишається відносно стабільним упродовж 2022 і 2023 років», — зазначила Вайтінг

За її даними, спостерігається стійке бажання українців повернутися додому. Що стосується переселенців, то той, хто хоче інтегруватися, дедалі частіше знаходить можливості для цього.

«Ми бачимо, що місцева влада в низці західних і центральних областей докладає зусиль для внутрішньо переміщених осіб до послуг управлінь соціального захисту, а також до шкіл і ринку праці», — розповіла представниця ООН.

Вайтінг зазначає, що місцеві громади не лише вітають переміщених людей, а й дедалі частіше розглядають це як можливість розбудовувати громадські центри, інтеграційні хаби для покращення засобів для існування та можливостей для працевлаштування.

Джерело: NV


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини