"Підтримати"
Новини
Всі новини

Скільки грошей Україна витрачає на війну - попередні оцінки уряду

На те, щоб давати відсіч російським окупантам та підтримувати Збройні сили, Україна витрачає близько 2 трильйонів гривень на рік. Нову оцінку витрат на війну на конференції послів України озвучив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

"Фактично підтримка Збройних сил та війна коштує Україні близько 2 трильйонів гривень", – каже очільник уряду, передає УНІАН.

Шмигаль нагадує, що це більше, ніж дохідна частина бюджету у мирний час (вона становила 1,3 трильйона гривень). Прем’єр-міністр наголосив, що наразі  держава тримається завдяки фінансовій підтримці партнерів, а також за рахунок грантів і кредитів.

У березні 2023 року міністр фінансів Сергій Марченко повідомляв, що щомісяця Україна витрачає на військову кампанію близько 130 мільярдів гривень, тоді як щомісячний дохід бюджету — 80 мільярдів гривень. За цими розрахунками витрати на рік – 1,56 трильйона гривень. 

За перші півроку війни (з лютого по серпень 2022 року) Україна витратила з державного бюджету майже 1 трильйон гривень, повідомляв очільник уряду Денис Шмигаль. Він зазначав, що 40% витрат – потреби армії. Зокрема, на той час 288 мільярдів гривень пішли на зарплати військових, 135 мільярдів гривень – на придбання і ремонт військової техніки. 

Джерело: УНІАН


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме