"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Україні ліквідували селища міського типу

Верховна Рада ухвалила закон, згідно з яким в Україні буде лише три види поселень – місто, селище і село, таким чином зникне статус “селище міського типу”.

Про це йдеться у тексті законопроєкту №8263.

Зазначається, що було внесено зміни до закону “Про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою”, який передбачає ліквідацію статусу селищ міського типу, тому відтепер в Україні будуть лише міста, селища та села.

Станом на липень 2023 року в Україні, включно з всіма окупованими РФ територіями, нараховується 459 міст, 881 смт, 1164 звичайних селища та 27204 села.

Закон прописує, що містом вважається населений пункт з переважно компактною забудовою, чисельність жителів якого становить не менш як 10 тисяч, селищем – населений пункт з переважно садибною забудовою та чисельністю жителів не менш як 5 тисяч. Село ж є населеним пунктом із садибною забудовою та чисельністю жителів менш як 5 тисяч.

Зазначається, що також з’явиться визначення “поселення” – компактне місце проживання людей за межами населеного пункту, яке не має сталого складу населення.

Відомо, що з моменту набрання чинності Законом, “міста обласного та районного значення” можна вважати просто містами, а колишні СМТ стануть “селищами”.

Джерело: Прямий


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме