"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Ізюмі майже рік виходить місцева газета - її відновили одразу після визволення

Відновлення ЗМІ у визволених регіонах дуже важливе. І особливу вагу нині мають не тільки електронні, але й паперові ЗМІ. Бо людям хочеться потримати у руках рідне видання, узнати місцеві новини, та й не у всіх місцях є стали інтернет, а люди поважного віку не завжди можуть ним користуватися. Тому кожна місцева газета зараз - на вагу золота. Про це пишуть навіть зарубіжні ЗМІ.

Вихід місцевої газети в Ізюмі Харківської області поновили за лічені дні після визволення від російських окупантів.
Про це йдеться у статті канадського видання Globe & Mail.

Зазначається, що основним виданням у регіоні була україномовна газета “Обрії Ізюмщини”. Відразу після захоплення міста окупанти розграбували щойно відремонтовану редакцію та запустили власне російськомовне пропагандистське видання “Изюмский телеграф”, зовні ідентичне до “Обріїв Ізюмщини”.

Головний редактор “Обріїв" Костянтин Григоренко, який мусив виїхати з Ізюма напередодні приходу російських військ, підтримував україномовний сайт видання з евакуації, зосереджуючись на розвінчуванні пропаганди.

Після визволення Ізюма йому всього за кілька днів удалося поновити випуск “Обріїв”. Нині газета що два тижні виходить накладом 2000, її сайт щомісяця відвідує близько 180 тисяч людей.

Читайте також: Серед масового поховання в Ізюмі залишаються неідентифікованими 66 тіл 
Нещодавно редакційна команда випустила спецвипуск, у якому розповідалося про життя в окупації. "Григоренко знає, що для багатьох це чутлива тема, особливо коли в газеті публікуються фотографії та імена людей, яких підозрюють у співпраці із росіянами. Утім, за його словами, викриття правди - критично важливе для повернення до Ізюма демократії”, - йдеться у статті.

Сам же Григоренко вказує на важливу роль ЗМІ для встановлення історичної правди. “Коли історики вивчатимуть цей час, вони перш за все читатимуть газети. Нічого насправді не існує, поки це не було написано”, - каже він.

Ізюм був визволений 10 вересня 2022 року.

Джерело: Укрінформ

Фото з сайту theglobeandmail.com


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме