"Підтримати"
Новини
Всі новини

Уряд розпочав бета-тестування заяви для компенсації за знищене житло у застосунку “Дія”

Жителі Мощун та Бородянки Київської області, чиє житло було зруйновано внаслідок російської збройної агресії, тепер можуть подати заяву на отримання компенсації. Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Уряд України розпочав бета-тестування подання заяви для компенсації за знищене житло у застосунку “Дія”. Наразі програма стосується громадян, які мають знищене житло в Мощунах та Бородянці Київської області.

Щоб подати заявку, громадяни повинні:

  • досягти 18 років
  • мати верифікований РНОКПП
  • попередньо надіслати повідомлення про зруйноване майно
  • мати зруйновану домівку на території с. Мощун в Гостомельській територіальній громаді або в смт Бородянка Бородянської селищної територіальної громади Київської області
  • бути єдиним власником майна, яке зареєстроване в Державному реєстрі речових прав (ДРРП).

Зазначається, що згодом можливість подачі заяви буде відкрита через ЦНАП, нотаріуса чи орган соціального захисту.

Після отримання заявки комісія, створена при громаді, розгляне її, проведе обстеження житла та прийме рішення щодо призначення компенсації.

Розмір компенсації визначатиметься на основі відкритих та прозорих формул, передбачених Порядком надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна. Компенсація надаватиметься у формі безготівкового житлового сертифіката. Його можна буде використати для покупки квартири чи приватного будинку на первинному, чи вторинному ринках. Згодом буде надана можливість отримання грошової допомоги на будівництво нового приватного будинку тими громадянами, які втратили такий будинок.

Отримати нове житло можна буде в будь-якій громаді України, крім тимчасово окупованих територій.

Це частина другого етапу державної політики із забезпечення житлом українців, чия оселя була пошкоджена або знищена внаслідок збройної агресії рф. На першому етапі 10 травня було запущено програму єВідновлення для дрібного ремонту пошкодженого житла.

Джерело:  УНН 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме