"Підтримати"
Новини
Всі новини

Маленький хлопчик став посмертним донором для трьох дітей - вічна шана дитині

В Україні вперше провели трансплантацію серця 6-річній дівчинці. Про це розповіли в Інституті серця при Міністерстві охорони здоров'я.

Донором став чотирирічний хлопчик, батьки якого дали дозвіл на посмертне донорство серця та інших органів після смерті сина. Завдяки цьому вдалося врятувати життя трьом нужденним дітям.

У хлопчика смерть мозку настала через крововилив, спричинений аневризмою. Шансів на його порятунок не було, розповіли в Українському центрі трансплант-координації.

Серце дитини трансплантували 6-річній дівчинці Соломії, яка страждала на дилатаційну кардіоміопатію. "Нове сердечко отримала дівчинка 6 років. Операція пройшла гладко. Дівчинка почувається добре", - йдеться в повідомленні.

Трансплантацію виконав лікар-кардіохірург, директор Інституту серця МОЗ України Борис Тодуров разом із командою лікарів Інституту.
Про подробиці пообіцяли розповісти згодом. 

Решту органів 4-річного хлопчика пересадили ще двом дітям. Це врятувало їм життя.

Нирки загиблого хлопчика отримав 12-річний підліток із тимчасово окупованої частини Херсонської області. Медики зазначили, що він чекав на трансплантацію понад три роки.

"Хлопчику діагностовано термінальну стадію ураження нирок, він був залежний від гемодіалізу, три роки "жив" в Охматдиті й ця операція стала для нього просто-таки рятівною", - розповідають у центрі.

Печінку пересадили 15-річному хлопчику з Кіровоградської області, який страждав на цироз і потребував невідкладної операції.

"Світла пам'ять маленькому донору, співчуття батькам і безмежна вдячність за прийняте рішення", - додають у медцентрі.

Джерело: MIG NEWS


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини