"Підтримати"
Новини
Всі новини

Скіфське золото повернуть Україні - ухвала Верховного суду Нідерландів

Верховний суд Нідерландів підтвердив рішення Апеляційного суду Амстердаму в жовтні 2021 року щодо «скіфського золота» — його треба передати Україні. Суд зміг довести, що Україна має законний інтерес у захисті своєї культурної спадщини.

Музеї Криму подали касаційну скаргу до Верховного суду щодо рішення Апеляційного суду, однак Верховний суд відхилив цю скаргу — судова тяганина завершилася. Музей Алларда Пірсона в Амстердамі має передати мистецькі цінності державі Україна, а не музеям Криму.

«Скіфське золото повертається додому. Висловлюємо вдячність Верховному суду у Гаазі за відновлення історичної справедливості і розуміння того, що культурні цінності мають бути повернуті в Україну. Вдячний нашим колегам за співпрацю та промотування культурної спадщини України», – написав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченкоу Twitter.

 У 2014 році понад дві тисячі експонатів вивезли з музеїв Криму на виставку в Амстердам. Після окупації Криму Росія та Україна сперечалися про приналежність колекції.

У колекції більше ніж дві тисячі експонатів загальною вартістю понад мільйон євро. Після завершення експозиції 19 об’єктів, серед яких легендарні золоті меч і щит, повернулися до Музею історичних коштовностей у Києві.

Решта ж зібрання — 565 музейних предметів та 2 111 одиниць зберігання, загальна вартість яких становить майже €1,5 мільйона — стала предметом суперечки.

Київ на суді наголошував, що за українським законодавством усі музейні експонати перебувають у власності держави, а музеї є лише тимчасовими розпорядниками.

На боці України була і конвенція ЮНЕСКО від 1970 року, згідно з якою кожна суверенна держава має право вивозити або не вивозити, забороняти відчуження та повертати з виставок будь-які культурні цінності, якщо вважає такі дії незаконними.

Джерело: Громадське


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме