"Підтримати"
Новини
Всі новини

Третина всіх загиблих під час російського повномасштабного вторгнення - цивільні похилого віку

32% з усіх цивільних осіб, які загинули внаслідок агресивної війни РФ проти України, є людьми похилого віку. Про це йдеться у звіті управління верховного комісара з прав людини при ООН, опублікованому 24 травня.

В ООН підтвердили смерть 8275 цивільних у період із 24 лютого 2022-го до 28 лютого 2023 року внаслідок війни в Україні. Водночас в організації уточнюють, що реальні цифри можуть бути набагато вищими. 

Із цієї кількості організація змогла підтвердити вік 4187 загиблих. 1346 із них були старші від 60 років (662 жінки та 684 чоловіки).

В організації наголосили, що люди похилого віку становлять більшість серед тих, хто залишається на територіях, що постраждали від війни. Як наслідок, саме вони найчастіше потерпають від мін і вибухонебезпечних пережитків війни (ВПВ), таких як снаряди, що не розірвалися.

Зокрема, говориться у звіті, з 24 лютого 2022-го до 28 лютого 2023 року документально зафіксовано, що від впливу мін та ВПВ загинуло 25 цивільних віком від 60 років, а 54 дістали поранення, що становить 20% від загальної кількості жертв серед цивільного населення внаслідок дії зброї цього типу.

Росія розпочала повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. На початку квітня окупантів вигнали з північних областей України, бої тривають на сході та півдні країни.

Точної цифри загиблих цивільних унаслідок війни немає. У травні 2022 року офіцер управління розвідки Ілля Самойленко повідомляв, що кількість жертв російської агресії в розбомбленому окупантами Маріуполі Донецької області оцінюють у 25 тис. осіб, переважно цивільних.

23 лютого генпрокурор України Андрій Костін розповів, що, за даними українських правоохоронців, російська агресія призвела до загибелі 9655 осіб, зокрема 461 дитини.

Джерело: Гордон


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини