"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Чернівцях помер засновник легендарного ансамблю "Смерічка"

16 травня на 80-му році життя в Чернівцях помер засновник легендарного ансамблю «Смерічка» Левко Дутківський.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив журналіст Михайло Маслій. 

" У рідних Чернівцях в кардіологічному центрі, після перенесеного інфаркту і коронавірусу, 16 травня 2023 року близько 20 години помер один із основоположників української естрадної пісні, великий вчитель, композитор, музикант і стратег Левко Дутковський. До 80 повних літ додалося лише 37 мучених і хворобливих днів", - написав Михайло Маслій.

Левко Дутківський започаткував ВІА «Смерічка» в 1966 році. Спочатку гурт діяв при Вижницькому Будинку культури. А в квітні 1970 року ансамбль отримав Диплом першого ступеня і Велику Золоту медаль на республіканському фестивалі-конкурсі самодіяльного мистецтва. Московська фірма «Мелодія» випустила першу платівку-міньйон «Смерічки» з конкурсними піснями.

Левко Дутківський став вчителем та натхненником для таких відомих виконавців, як Назарій Яремчук, Василь Зінкевич та Софія Ротару. Окрім того, він є автором пісень «Незрівнянний світ краси», «У Карпатах ходить осінь», «Горянка», «Сніжинки падають», «Матіоли цвіт», «Черешневий гай», «Якщо любиш, кохай».

Джерело: Чернівецький промінь


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини