"Підтримати"
Новини
Всі новини

У "Феофанії" успішно зробили третю в Україні трансплантацію легенів

У "Феофанії" виписали пацієнта, якому вперше на базі лікарні було трансплантовано легені. Це була перша трансплантація легень у лікарні та 3-тя в Україні в цілому. Операція тривала 12 годин. 

Як повідомили у медзакладі, раніше пацієнту було діагностовано інтерстиціальне захворювання легень. Інтерстиціальні захворювання легень – це група хвороб, у яких змінам піддається сам каркас легень. Інтерстиціальні захворювання легень ведуть до ущільнення легень, що робить блок для транспортування в кров кисню. Як наслідок, виникає задишка і при фізичних навантаженнях, і в спокійному стані.

Стан пацієнта був ускладнений високою легеневою гіпертензією та перенесеним Covid-19.

Його життя забезпечувалось постійною кисневою підтримкою, і трансплантація легень була єдиним порятунком.

Трансплант-команда "Феофанії" успішно виконали пересадку. Під час цієї операції, вперше в Україні, було виконано трансплантацію легень з використанням ЕКМО-підтримки.

Після трансплантації чоловік перебував у палаті інтенсивної терапії 7 днів. Подальший період відновлення пацієнта забезпечували лікар-пульмонолог та команда фахівців Центру трансплантаціі органів та анатомічних тканин. У післяопераційному періоді пацієнту проводилась реабілітація, направлена на відновлення фізичної активності та механіки дихання. Також Андрію було підібрано індивідуальні дози імуносупресивної терапії та надано рекомендації стосовно подальшого контрольного обстеження.

51-річний пацієнт вже покинув лікарню після успішної трансплантації. 

Джерело:  Великий Київ


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме