"Підтримати"
Новини
Всі новини

Де буде розташовано національне військове меморіальне кладовище - прийнято закон

Парламент підтримав закон #9240 щодо розміщення Національного військового меморіального кладовища в місті Києві. 

ЗА в цілому проголосували 322 депутати.

Йдеться про ділянки державної, комунальної власності на Броварському проспекті у Дніпровському районі м. Києва, за рахунок земельних ділянок, утворених в результаті поділу земельних ділянок та суміжних з ними земельних ділянок, що перебувають у постійному користуванні комунального підприємства «Дарницьке лісопаркове господарство».

Ним спрощується процедура відведення земельної ділянки 90 га під розміщення кладовища на Броварському проспекті у Дніпровському районі столиці - землю можна буде оформляти без розроблення містобудівної документації, погодження Верховної Ради та Кабінету Міністрів. 

Законом передбачено, що під час дії воєнного стану місце розташування даного кладовища визначається без проведення публічного обговорення намірів будівництва на території територіальної громади та без ухвалення органом місцевого самоврядування рішення про розроблення відповідної містобудівної документації місцевого рівня.

Законом визначено, що перепоховання Героїв України, яким починаючи з 2014 року вручено орден "Золота Зірка", на Національному військовому меморіальному кладовищі здійснюється в порядку, затвердженому урядом.

Також на цьому кладовищі може здійснюватися перепоховання видатних борців за незалежність України ХХ століття.

Нагадаємо, 31 травня 2022 року Верховна Рада ухвалила закон про створення Національного військового меморіального кладовища. На військовому меморіальному кладовищі заборонено ховати колишніх КДБістів і посадовців КПРС та органів радянської влади.

Кабінет міністрів України уточнив масштаби проекту Національного військового меморіального кладовища, будівництво якого український парламент погодив влітку 2022 року. Як повідомив перший заступник міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун, його площа буде займати до 100 гектарів.

Джерело: УНІАН


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме