"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Національній філармонії запроваджують рівний доступ для людей з особливими потребами

У Національній філармонії запроваджують рівний доступ для людей з особливими потребами

У Національній філармонії України у столиці завершили облаштування заїзду зі сторони парку та прямий шлях до Колонної зали для людей з інвалідністю, які пересуваються на колісному кріслі. 

Крім того, відтепер у приміщенні будуть інклюзивні вбиральні, де розташовані спеціальні подовжені поручні. Таким чином керівництво закладу прагне сприяти забезпеченню рівного доступу кожної людини до культурного життя в Україні.

“Ми розуміємо, що людей з інвалідністю, зокрема із травмами нижніх кінцівок, більшатиме. Це і військові, які втратили ноги, також можуть бути і діти, постраждалі від бомбардувань. Ми мусимо давати їм можливість слухати і класику, і джаз”, — наголосила кураторка комунікаційного напрямку Національної філармонії Ольга Стельмашевська.

 Крім того, Національна філармонія України днями запровадила пільгові квитки.  Вартість такого квитка за умови попереднього бронювання — 100 гривень. Пільгові умови діють для людей з інвалідністю першої та другої групи. Також відвідати концерти за зниженої вартістю квитка можуть студенти, люди пенсійного віку, військовослужбовці строкової служби та учасники бойових дій.

Варто зазначити, що питання інклюзивності в стінах українських філармоній порушується не вперше. Зокрема, про створення умов, що сприяють доступності, раніше зазначали у Чернівецькій, Чернігівський, Харківській обласних філармоніях.

Вкотре наголошуємо, що створення безбар’єрного середовища залишається пріоритетним напрямком розвитку держави. Адже, на сьогодні кількість людей з інвалідністю в Україні сягає майже 2,7 мільйонів. За рік від початку повномасштабного вторгнення цей показник підвищився на 27 тисяч. Саме тому тема інклюзивності була і є “на часі”. Це сприятиме забезпеченню рівного доступу до соціальної інфраструктури, а також подоланню стигми та дискримінації людей за станом здоров’я.

Джерело: HUBZ


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме