"Підтримати"
Новини
Всі новини

Японський космічний апарат долетів до Місяця, але здійснити посадку не зміг

У японській компанії ispace планували здійснити посадку космічного апарату на Місяць 25 квітня о 16:40 за Гринвічем. Але в самий останній момент виникла нештатна ситуація.
 
Космічний апарат Hakuto-R японської компанії ispace досяг Місяця, проте втратив зв'язок із Центром управління польотами (ЦУП) після посадки. Передбачається, що його швидкість на останньому етапі була занадто високою, через що апарат міг зазнати аварії.
 
Як повідомляється, телеметрія надходила в ЦУП до останнього моменту перед посадкою. У компанії пообіцяли оприлюднити результати, коли вони будуть. А засновник компанії Такеші Хакамада припустив, що апарат не зміг здійснити посадку на супутник Землі.
 
"Ми підтверджували, що змогли встановити зв'язок з апаратом до завершального етапу посадки, проте зараз ми втратили зв'язок. Ми повинні припустити, що ми не змогли здійснити посадку на місячну поверхню", - заявив він під час трансляції. - Зараз ми не можемо підтвердити успішну посадку на поверхню Місяця", - уточнив глава компанії.
Сам апарат Hakuto-R запустили до Місяця 11 грудня 2022 року за допомогою ракети Falcon 9. Передбачалося, що ця місія стане першим в історії приватним проєктом місячного апарата. Посадковий модуль Hakuto-R має масу в 1 тонну, він мав сісти в кратері Атлас на видимій стороні Місяця. Його завданням були дослідження поверхні.
 
Разом із посадковим модулем на Місяць мав потрапити місяцехід Rashid, створений в Об'єднаних Арабських Еміратах, а також міні-робот, розроблений Японським агентством аерокосмічних досліджень (JAXA) спільно з компанією з виробництва іграшок Tomy.
 
Джерело: IXBT

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме