"Підтримати"
Новини
Всі новини

На Великій сміттєвій плямі в Тихому океані оселилися живі організми

Учені виявили, що на Великій тихоокеанській сміттєвій плямі оселилися дрібні краби та морські анемони. Зазвичай вони живуть за тисячі кілометрів від цього місця. Про це пише CNN.
 
Учені досліджували 105 пластикових предметів, виловлених зі сміттєвої плями в Тихому океані в період з листопада 2018 по січень 2019-го. Вони ідентифікували 484 морські безхребетні організми, що належать до 46 різних видів. 80% з них зазвичай зустрічаються в прибережних середовищах проживання. Це відкриття свідчить, що забруднення океану пластиком може сприяти створенню нових плавучих екосистем, де мешкають види, які зазвичай не виживають у відкритому океані.
 
На відміну від органічного матеріалу, що розкладається і тоне протягом декількох місяців або років, пластикове сміття може плавати в океанах набагато довше. Істоти можуть виживати там і розмножуватися у відкритому океані роками.
 
Наслідки інтродукції новітніх видів у віддалені райони океану ще не до кінця досліджені. Також невідомо, як безхребетні потрапляють у відкритий океан і яким чином виживають. Ймовірно, вони харчуються один одним.
 
Велика тихоокеанська сміттєва пляма площею понад 1,6 мільйона квадратних кілометрів є найбільшим скупченням океанічного пластику у світі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини