"Підтримати"
Новини
Всі новини

Китай хоче зупинити астероїд, який наближається до Землі

Китай обрав навколоземний об'єкт 2019 VL5 для комбінованого випробування з відхилення астероїда і спостереження за ним, запуск якого запланований на 2025 рік.

Місія використовуватиме ракету Long March 3B і нестиме як ударний апарат, так і космічний апарат-спостерігач, згідно з презентацією Чен Ци з Китайської лабораторії дослідження далекого космосу на 8-й конференції IAA з планетарної оборони у Відні, Австрія, минулого тижня. 

Після запуску обидва космічні апарати розійдуться на різні траєкторії. Зокрема, космічний апарат-спостерігач досягне астероїда першим для початкових спостережень і оцінки його топографії.

Ударний елемент вріжеться в 2019 VL5 діаметром приблизно 30 метрів з відносною швидкістю 6,4 кілометра на секунду, щоб змінити швидкість астероїда приблизно на п'ять сантиметрів на секунду. 

Космічний апарат-спостерігач оцінить астероїд після зіткнення, згідно з профілем місії, представленим на конференції.

Він буде нести оптичне, радіолокаційне і лазерне корисне навантаження для дистанційного зондування, а також аналізатор пилу і частинок для оцінки цілі. У профілі місії зазначено, що космічний апарат-спостерігач використовуватиме камеру з високою роздільною здатністю для спостереження за викидом від удару, перебуваючи на 30-кілометровій орбіті, перпендикулярній до траєкторії падіння астероїда.

Невеликий астероїд також спостерігатимуть під час щорічних спостережних вікон у жовтні та листопаді за допомогою наземних телескопів і космічного телескопа Xuntian, який планується вивести на таку ж орбіту, як і космічна станція "Тяньгун", приблизно наприкінці 2024 року.

Місія поєднує в собі елементи ударної місії NASA Double Asteroid Redirection Test (DART) та космічного апарату Hera Європейського космічного агентства, який згодом буде спостерігати за системою цілей DART.

NASA запустило DART у листопаді 2021 року. Космічний апарат DART зіткнувся з астероїдом Діморфос, супутником більшого Дідімоса, 26 вересня 2022 року. Було виявлено, що він змінив орбіту Диморфоса, що стало успіхом першої у світі демонстрації відхилення астероїда планетарної оборони. 

Місія Hera ЄКА спостерігатиме за Дідімосом і Диморфосом наприкінці цього десятиліття, щоб точніше визначити наслідки зіткнення DART. 

Китайське випробування зіткнеться з набагато меншим і менш масивним астероїдом, але запустить і ударний модуль, і спостерігач за один запуск. 

Китайське випробування є частиною широкого плану планетарної оборони, який розробляється країною для протидії загрозам від астероїдів, що зближуються з Землею, включаючи систему виявлення і раннього попередження про астероїди. Планетарна оборона була відзначена як ключова сфера досліджень в останній космічній білій книзі Китаю, опублікованій на початку 2022 року.

За словами Чена, було досягнуто прориву в багатьох ключових технологіях, в тому числі в моделюванні високошвидкісного відхилення від зіткнення. Чен також заявив, що до участі в програмі запрошуються всі країни.

У попередніх повідомленнях зазначалося, що місія спочатку була націлена на астероїд 2020 PN1 і має стартувати у 2026 році.

 Джерело: Spase News


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме