"Підтримати"
Новини
Всі новини

Електросамокати, моноколеса – електротранспорт визнали транспортними засобами

Електросамокати, моноколеса та інші види легкого електротранспорту в Україні законодавчо визнали транспортними засобами. Тепер власників електротранспорту трактуватимуть як водіїв – президент підписав закон №8172. 

Електротранспорт як зручний та швидкий спосіб пересування по місту набув великої популярності в Україні. Тривалий час залишалося невирішеним питання порушення Правил дорожнього руху користувачами такого транспорту та чи можна прирівнювати електросамокати до транспортних засобів.

Тепер власників електротранспорту трактуватимуть як водіїв. Крім того, у документі вводиться визначення для різних видів автотранспорту, що працює на альтернативному паливі.

Автори закону вказують, що його мета – визначити терміни, які вже застосовуються в нормативно-правових актах, але хаотично. Через це не було чіткого розуміння значення таких понять та подальшого їх застосування на практиці. 

Головна мета ініціативи – популяризувати серед населення використання електротранспорту. Як результат – розвиватиметься інфраструктура зарядних станцій, зменшиться залежність України від імпорту енергетичних ресурсів, це сприятиме економічній вигоді, оскільки електроенергія коштує дешевше за інші види палива.

Електротранспорт поділили на дві категорії:

Легкий персональний – колісний транспортний засіб, який оснащений та приводиться в рух виключно електричними тяговими двигунами потужністю в діапазоні до 1000 Вт, з одним, двома, трьома або чотирма колесами, який має максимальну конструктивну швидкість у діапазоні до 25 км на годину.

Низькошвидкісний – оснащений та приводиться в рух виключно електричними тяговими двигунами, із двома, трьома або чотирма колесами, максимальна конструктивна швидкість у діапазоні не менше або дорівнює 50 км на годину та понад за 10 км на годину. Споряджена маса – не більше ніж 600 кг.

Що чекати власникам легкого електротранспорту?

Новий закон не зобовʼязує власників електросамокатів та моноколіс їх реєструвати чи отримувати реєстраційний номерний знак. Також не вимагає від власників отримувати посвідчення водія для керування таким транспортом. Можливо, в майбутньому будуть прийняті відповідні нормативно-правові акти, й такі обов’язки у власників-водіїв з’являться. Найімовірніше, самокати та моноколеса прирівнюватимуть до велосипедів, і якісь особливі вимоги навряд чи з’являться.

У Правилах дорожнього руху (ПДР) немає визначення, що таке електросамокат чи моноколесо. Тож законодавцю доведеться внести зміни й до ПДР. 

Відтепер електросамокати й моноколеса підпадають під визначення «транспортний засіб», тож їхнім водіям не можна їздити тротуарами та пішохідними доріжками.

Поки чекаємо на внесення змін до ПДР, користувачам такого транспорту потрібно дотримуватися основних правил дорожнього руху (наприклад, як для велосипедистів). 

А саме: рухатися якомога правіше проїзної частини, найближче до тротуару, керувати електротранспортом не перебуваючи в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, користуватися світловідбивальними елементами, помітними на одязі, та пасивними засобами безпеки – шоломами.

Джерело: Forbes Ukraine


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини