"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Україні вперше пересадили дитині шкіру від посмертного донора

В Україні вперше пересадили дитині шкіру від посмертного донора. Пацієнтом став малюк, який вилив на себе чайник кип’ятку.

 Про це розповіли в Міністерстві охорони здоров’я.

У МОЗ розповіли, що малий потягнув чайник за дріт і перелив на себе кип’яток.

Андрійко дістав опіки 25% шкіри: підборіддя, шиї та грудної клітки. Медикам вдалося стабілізувати дитину, однак шкіра хлопчика місцями була настільки уражена опіками, що вже не могла відновитися самостійно.

 Опікові хірурги вирішили використати для лікування Андрійка революційний для України підхід – пересадити шкіру від посмертного донора.

До цього кроку в медзакладі готувалися кілька років. На базі одного із найбільших опікових центрів створили перший в західних регіонах України Банк шкіри. Це стало можливим в тому числі завдяки минулорічним змінам до закону про трансплантацію.

У світі давно навчилися вирощувати шкіру. Але для України це надто дорога технологія. У нас є хірурги, які можуть робити найскладніші операції, але вони не мають ресурсів, щоб рятувати дітей, у яких обпалено понад 60% шкіри. Можливо, проведена операція стане новим кроком до порятунку дітей, та й дорослих теж – особливо в умовах страшної війни.

У МОЗ зазначили, що створення Банків шкіри зараз актуальне як ніколи, адже опіки – одна із найчастіших причин травматизації військових та цивільних під час війни.

Джерело: Великий Київ


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме